MojAndroid

Sony predstavil druhú generáciu svojich módnych e-ink hodiniek, ktoré prinášajú jednu podstatnú novinku. Zatiaľ čo minuloročný model bol dostupný len v čiernobielom prevedení, tak tohtoročná edícia prináša už aj s farby. Zatiaľ nie je isté, koľko farieb dokáže e-ink displej zobraziť, keďže na CES ukázal výrobca len tri varianty, ktoré boli v prevedení hnedej, modrej a sivej farby. Aj s obmedzeniami sa však dajú dosiahnuť veľmi zaujímavé výsledky, čoho dôkazom sú aj ukážky vzorov, ktoré hodinky dokážu zobraziť.

Náš tip
Sony chce vyrobiť inteligentné hodinky celé z elektronického papiera

a_07

Hodinky sú zaujímavé tým, že sú celé vyrobené ako e-ink displej. A hoci neposkytujú žiadne inteligentné funkcie, tak sú skvelým módnym doplnkom, ktorého dizajn môžete zmeniť v jedinom okamihu. A ako to už pri elektronických displejoch býva, tak poskytujú aj skvelú výdrž – v tomto prípade až dva roky. Navyše, sú odolné aj voči vode a prachu.

sony-fes2-2-1068x601

Sony si detaily ohľadom týchto hodiniek aj naďalej necháva pre seba. Nevieme teda, či hodinky FES (Fashion Entertainments Startup) bude niekedy aj predávať. Z prvej generácie spoločnosť vyrobila a predala len limitované množstvo. Je preto pravdepodobné, že inak tomu nebude ani v prípade ich nástupcu.

Zdroj: androidcommunity

10.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+