MojAndroid

Hoci najnovším zariadením výrobcu Sony je Xperia Z1, tabletofón Xperia Z Ultra sa aj napriek svojim gigantickým rozmerom dostáva do čoraz viac povedomia ľudí. Opačnou stránkou výšky a šírky zariadenia je však hrúbka len 6,5 mm, ktorou sa spoločnosť môže bez problémov chváliť. Aby nám, spotrebiteľom, priblížila čo všetko takéto zníženie hrúbky znamená, Sony zverejnila malú infografiku.

Podľa spoločnosti, Xperia Z Ultra obsahuje mnoho komponentov, ktoré bolo nutné doslova natlačiť do tenkej konštrukcie. Batéria vraj pokrýva najväčšiu plochu v zariadení, no ironicky je aj jedna z najtenších v mobilných zariadeniach. Obrázky tiež odhaľujú, že na rozptyl tepla je použitý medený plech tenký, ako ľudský vlas. To bude mať podľa všetkého nevýhodu pri oprave. Hlavné telo je vyrobené zo sklom plneného polyamidu, ktorý je taký pevný, že sa v automobiloch používa ako náhrada kovu. Ďalšie fakty sa dozviete nižšie.

Xperia Z Ultra

Zdroj: Sony

13.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+