MojAndroid

Spoločnosť Sony je známa kvalitou svojich snímačov a smartfónov, ktoré dlhodobo patria k najlepším fotomobilom na trhu. Čo sa však za posledné roky príliš nezmenilo je aplikácia, ktorá obsluhuje fotoaparát a prednú kameru. Sony však nenechalo na seba dlho čakať a majiteľom Xperie Z5 začína sprístupňovať novú verziu aplikácie, ktorá prináša niekoľko užitočných zmien.

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia Z5 Compact: Najlepší mini

Jednou z najväčších noviniek je možnosť prepínať režimy fotenia jednoduchým gestom. Pohybom prsta zľava do prava alebo naopak, je možné aktivovať Superior auto mód, manuálny režim, natáčanie videa a obrazovku s výberom ďalších režimov. Viaceré ovládacie prvky boli presunuté z vrchnej časti displeja do oblasti spúšte fotoaparátu, čím sa výrazne uľahčilo ovládanie pri používaní zariadenia jednou rukou. Samozrejmosťou sú aj nejaké tie animácie navyše a nechýbajú ani prvky Material dizajnu.

Fotoaparát je teraz jednoduchší na ovládanie a prostredie minimalistickejšie a prehľadnejšie. Sony novú verziu sprístupňuje postupne, dá sa však nainštalovať aj prostredníctvom APK súboru. Oficiálne je určená len pre nové zariadenia z radu Xperia Z5, no na internete sa objavil už aj modifikovaný inštalačný súbor, ktorý je kompatibilný so staršími modelmi, vrátane Xperie Z1, Z2 a ďalších, ktoré disponujú 20,7 Mpix snímačom. Tento sa ale dá nainštalovať len flashnutím na rootnutých zariadeniach cez recovery. Na Xperii Z3+ funguje aplikácia v originálnej podobe.

Zdroj: Sony, XDA/ foto: androidpolice

 

17.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+