MojAndroid

Etalónom akčných kamier je jednoznačne GoPro, ktoré na trhu pôsobí už naozaj dlho a má vybudované najlepšie meno. Už niekoľko rokov sa však na trhu objavujú aj iné akčné kamery, ktoré sú niečím zaujímavé. Do tejto kategórie sa zaradí aj najnovšia kamera Solar X predstavená na výstave CES 2016 v Las Vegas.

solar-x-kamera-1

Solar X od spoločnosti Activeon ponúka nahrávanie videa v 4K rozlíšení, 2-palcový dotykový displej, podporu pre Wi-Fi a zdieľanie súborov na Android a iOS zariadenia. Vstavaná batéria ponúka 2 hodiny výdrže pri nahrávaní v plnom rozlíšení, avšak Solar X ponúka aj niečo špeciálne – prídavné solárne panely X Station. S nimi sa výdrž predĺži o ďalších 6 hodín, pričom cez panely môžete v pokoji nabíjať aj vstavanú batériu, ktorá sa na 100% nabije za približne hodinu času. Pokiaľ teda patríte medzi extrémistov, ktorí mimo svojho domova strávia aj niekoľko dní, Solar X môže byť pre vás ideálnym riešením. Cena kamery pritom nie je horibilná a predstavuje zhruba 450 dolárov. Predávať sa začne v marci.

Zdroj: Engadget

8.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+