MojAndroid

Získať kvalitnú navigáciu, a navyše ešte zadarmo, je niekedy naozaj problém. Mnohé overené navigácie ponúkajú trial verzie, no následne na to si ich musíte zakúpiť. Zaujímavou alternatívou pre menej náročných môže byť práve sociálna navigácia Waze, ktorá v tomto čase dostala niekoľko zaujímavých funkcií.  Waze nás sprevádza na cestách už nejaký ten mesiac, a my sme sa aplikácii Waze venovali aj v minulosti.

Navigácia Waze je tvorená doslova svojimi používateľmi, ktorí môžu pridávať informácie napríklad o policajných hliadkach, alebo rôznych nepredvídaných udalostiach. Waze je plnohodnotná navigácia, ktorá vás dokáže odprevadiť až do cieľa vašej cesty.

Aplikácia obsahuje hlasovú navigáciu povelmi, ktoré sú aj v slovenčine. V aplikácii nájdete upozornenia na policajné hliadky, čerpacie stanice aj s cenami pohonných hmôt a upozornenia na neočakávané udalosti na trase vašej cesty. Zaujímavou funkciou je aj prepojenie s Android komunitou používateľov aplikácie, ktorá vás na tieto udalosti môže upozorniť. Samozrejme, po prihlásení a registrácii sa môžete spolupodieľať na tvorbe obsahu aj vy.

Medzi najnovšími funkciami dostupnými v aplikácii Waze, je napríklad vyhľadanie čerpacích staníc v okolí trasy, alebo na trase, s najnižšími cenami pohonných hmôt. Taktiež si môžete naplánovať na vašej trase prestávky a zastávky. Vyhľadávať na trase môžete hotely, reštaurácie alebo kaviarne.

Waze je sociálna komunita, ktorá je založená na navigačnej aplikácii rovnomenného názvu. Komunita je založená na zdieľaní informácií z ciest jednotlivých členov, ktorí si týmto spôsobom pomáhajú pri zvýšení komfortu z cestovania. Komunita združuje už viac ako 1,9 milióna používateľov po celom svete, ktorí môžu zdieľať napríklad informácie o policajných hliadkach alebo dopravných nehodách na svojich cestách.

Zdroj, foto: Androidcentral -Tlačová správa, Google Play Store, aplikácia Waze

Google Play Store – Waze

21.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+