MojAndroid

Už nejaký čas je zrejmé, že HTC sa pri neustále narastajúcej konkurencii potýka s problémami presadiť sa na trhu. Zverejnením finančných výsledkov za 3Q vyšlo najavo, že spoločnosť vykázala prvé straty na úrovni 6,3 %. Začalo sa špekulovať, že teraz je najvhodnejší čas pre ostatné spoločnosti aby prejavili záujem o HTC a dnes sa objavila správa, podľa ktorej Lenovo rokuje s HTC o možnej akvizícii už od augusta. Informácie sú však len špekulatívneho charakteru a zakladajú sa na údajných schôdzkach vedúcich pracovníkov Lenova a HTC, ktoré sa konali v Taiwane.

Lenovo

Akvizícia by sa mala uberať podobným smerom, ako to bolo v prípade počítačovej divízie spoločnosti IBM. HTC bude stále vyrábať svoje zariadenia, no tento krát to bude pod záštitou Lenova. Vzájomné prepojenie by umožnilo vymeniť si know-how, čo by pravdepodobne pomohlo obom stranám. Bližšie informácie o celej záležitosti neboli zverejnené a preto si musíme pre potvrdenie počkať na oficiálne prehlásenie niektorej zo spoločností.

Náš tip
HTC sa v 3Q po prvýkrát ocitlo v strate

Zdroj: phonearena

9.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+