MojAndroid

Poprední výrobcovia čipsetov prinesú do sveta technológií každý rok niečo nové. Ani tento rok tomu nebude inak. Podľa nedávno uskutočneného prieskumu a informácií na portáli gsmarena.com, pripravujú spoločnosti Qualcomm a MediaTek zasa niečo nové.

V nasledujúcich mesiacoch môžeme očakávať prírastky do rodiny čipsetov nižšej a strednej triedy, no predstavený budú aj nástupcovia procesorov určených pre vlajkové lode výrobcov smartfónov.

Čipsety Snapdragon môžeme očakávať v prvom kvartáli 2021

Podľa uniknutej “časovej osi” zverejnenej na sociálnej sieti Weibo, sa Qualcomm chystá predstaviť čipset Snapdragon 875G, ktorý by mal byť priamym nástupcom modelu 865G, niekedy v prvom kvartáli budúceho roka. Snapdragon 735G, procesor patriaci prevažne zariadeniam strednej triedy, bude predstavený na prelome Q1 a Q2 2021. Obdiva procesory budú vyrobené 5 nm procesom EUV spoločnosti Samsung. Tretí čipset bude Snapdragon 435G, ktorý bude predstavený v rovnakom čase ako model 875G.

mediatek snapdragon cipsety 2021

 

MediaTek prinesie doposiaľ neznáme novinky ešte v tomto roku

Aj spoločnosť MediaTek uvedie na trh niekoľko zaujímavých čipsetov. Prvým z nich je Dimensity 600, o ktorom už spoločnosť dala oficiálne vedieť. Doposiaľ neoznámeným modelom je procesor Dimensity 400, ktorý príde koncom tohto, alebo začiatkom budúceho roka. Vyrobený bude 6 nm výrobným procesom.

Až druhom kvartáli budúceho roka prinesie MediaTek niečo zaujímavé. Konkrétnejšie pôjde o čipset ktorý je v tabuľke označený ako “5g flagship”. Podľa dostupných informácií by malo ísť o procesor s podporou 5G sietí určený pre vlajkové lode, ktorý bude vyrobený taktiež 5 nm výrobným procesom.

Náš tip
Vážna chyba ohrozuje milióny MediaTek zariadení už niekoľko mesiacov
21.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+