MojAndroid

Ani nie týždeň po predstavení technológie Quick Charge 1.0, ktorá umožňuje zariadenia nabíjať až o 40% rýchlejšie, spoločnosť Qualcomm predstavuje ďalšie novinky. Tie budú súčasťou najnovších procesorov Snapdragon 800 série a zahŕňajú inovovanú technológiu Quick Charge 2.0 a Snapdragon Voice Activation.

qualcomm-liquid-lead

Podobne ako Quick Charge 1.0, aj verzia 2.0 prinesie s novými procesormi ešte rýchlejšie nabíjanie, ktoré by oproti normálnym podmienkám malo byť až o 75% rýchlejšie. Spoločnosť tvrdí, že zariadenie, ktoré by sa normálne nabíjalo 7 hodín, dokáže nabiť len za 3 hodiny. Narozdiel od Quick Charge 1.0 však budete potrebovať kompatibilnú nabíjačku. Zariadenia s touto technológiou budete môcť nabíjať aj klasickými metódami, v tomto prípade však už len rýchlosťami Quick Charge 1.0.

Inou novinkou, ktorú spoločnosť prezentovala je technológia Voice Activation, ktorá umožní zariadenie prebudiť hlasom a to aj v tom prípade ak nie je pripojené do internetu. Aktivácia hlasom je vždy aktívna a má nízke energetické nároky.

Qualcomm Snapdragon 800

Vlajkový procesor spoločnosti pre rok 2013 – Snapdragon 800 – prináša revolúciu medzi procesormi v mobilnom segmente. V procesoroch vyrábaných novou 28 nm technológiou HPm (High-K + Metal Gate) spoločnosti TSMC sa skrývajú najnovšie technológie spoločnosti Qualcomm, čo zaručuje extrémne vysoký výkon a zároveň veľmi malú spotrebu energie. Vlastnosti najnovšieho procesora od Qualcommu predstavujú:

  • 4-jadrový Krait 400 CPU – taktovaný až na 2,3 GHz pre každé jadro!
  • Adreno 330 GPU – nový grafický procesor ponúkajúci patentovanú technológiu Flex Render, ktorá je navrhnutá na rozšírenie možností využitia GPU a ponúka podporu pre všetky najnovšie API. Nový Adreno 330 je 2-násobne výkonnejší a rýchlejší, než Adreno 320, ktorý môžeme nájsť takmer vo všetkých najvýkonnejších modeloch z minulého roka.
  • 2x32bit LPDDR3 RAM ~ 800MHz – podpora pre najnovšie RAM s rýchlosťou zbernice až 800 MHz a objemným dátovým tokom až 12,8 GBps.
  • 4G LTE Cat 4 – podpora pre 4G LTE sieť s maximálnou teoretickou rýchlosťou 150 Mbps.
  • Wi-Fi 802.11ac – podpora pre najnovšiu technológiu Wi-Fi s prenosovou rýchlosťou až 1 Gbps!
  • UltraHD 4k video – video môže byť nahrávané, prehrávané a na externom displeji zobrazené v UltraHD rozlíšení (4k = 4096 × 2304 pixelov), čo je 4-násobok Full HD rozlíšenia.
  • HD audio – podpora pre DTS-HD, Dolby Digital Plus a 7.1 surround sound.
  • fotoaparáty do 55 Mpix – podpora pre Dual Image Signal Processors (“prednú a zadnú kameru”) až do rozlíšenia 55 Mpix, pričom je samozrejmosťou 3D snímanie, autofókus, natáčanie FullHD 1080p videa pri 30 fps, aj úprava 55 Mpix fotografií priamo v zariadení.
  • celkovo vyšší výkon – Snapdragon 800 prinesie až 75% nárast výkonu oproti S4 Pro!

Aj Snapdragon 800 je už v procese výroby a jeho príchod v zariadeniach môžeme očakávať na prelome polroku 2013.

21.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+