MojAndroid

Spomeniete si na prvý smartfón, ktorý prišiel na trh s vtedy najnovším vlajkovým čipom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3? Pochádzal od čínskeho Xiaomi. Tento čipset mal svoj debut v sérii Xiaomi 14. Jeho nástupca, Snapdragon 8 Gen 4, bude mať podobný počiatok. Správy priniesol web Android Authority.

Xiaomi 15 bude vo svojich útrobách hostiť nový čip

Doposiaľ neodhalený čip od amerického giganta Qualcomm poputuje do pripravovaného radu Xiaomi 15. Ten bude najskôr predstavený v domovskej Číne a na náš trh sa dostane až neskôr. Nový čip bude pripravený aj pre ďalších výrobcov pochádzajúcich predovšetkým z Číny. Po Xiaomi svoje vlajkové modely najnovším čipom osadia aj značky OnePlus a iQOO. Konkrétnejšie by malo ísť o modely OnePlus 13 a iQOO 13.

Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi 14 Ultra

Pokiaľ pôjde o výrobcov z iných krajín, séria Samsung Galaxy S25 bude dozaista disponovať týmto čipom. Nevieme, ako to bude s dostupnosťou “Snapdragon” verzie v Európe, no minimálne na americkom kontinente budú tieto smartfóny osadené upravenou verziou čipu menom “Snapdragon 8 Gen 4 for Galaxy”.

Samsung S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra

Snapdragon 8 Gen 4 bude mať v rukáve množstvo nových technológií

Samotný producent čipov už potvrdil existenciu prvých vyrobených kusov. Ich oficiálne uvedenie sa odhaduje na október a očakávať možno CPU jadrá Oryon, ktoré by mali v porovnaní s ARM jadrami ponúknuť výrazné zrýchlenie procesorových jednotiek. Chýbať údajne nemá ani bohatá konektivita a prítomnosť technológie FastConnect 7900. Poteší aj integrácia UWB, čo je rádiová technológia, ktorá umožňuje širokopásmovú a nízkoenergetickú komunikáciu na krátke vzdialenosti.

Samsung Galaxy SmartTag2
Samsung Galaxy SmartTag2 | Zdroj: Samsung

Využíva sa napríklad v prípade inteligentných príveskov na vyhľadávanie predmetov, akými sú napríklad Samsung Galaxy SmartTag2 alebo Apple AirTag. Predstavenie série Xiaomi 15 je možné očakávať krátko po tom, čo Qualcomm oficiálne odhalí svoj nový vlajkový čipset pre mobilné zariadenia.

Náš tip
Poznáme dizajn Google Pixel 9 a 9 Pro. Čakajú nás poriadne zmeny, no nápadne pripomínajú konkurenciu

23.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+