MojAndroid

V posledných rokoch sa v našich končinách rozšíril trend zdravých mixovaných nápojov tzv. Smoothies. Ľudia si ich nekupujú len pri posedení v podnikoch, ale dokonca pripravujú samí doma. Okrem veľkej ponuky rôznych mixérov na trhu im v tom pomáha aj hromada kníh s receptami v kníhkupectvách. Pokiaľ nechcete investovať do kníh, pomôže vám nová česká aplikácia pre android smartfóny Smoothie recepty – Ovocné a zeleninové smoothies.

Čo je vlastne smoothie? V podstate mixovaný nápoj z jedného alebo viacerých druhov ovocia a zeleniny s nejakou tou prísadou či už ide o vodu, mlieko, jogurt alebo niečo iné. V týchto horúcich mesiacoch je častou prísadou aj ľad. Mohlo by sa zdať, že sa jedná o potravinovú novinku, ale smoothie bolo konzumované už po storočia v stredomorských krajinách. Samozrejme len s ovocím, ktoré bolo v tom období dostupné. To sa zmenilo s príchodom mixérov a hlavne chladničiek, ktoré umožnili uchovávať ovocie čerstvé po dlhšiu dobu. Najväčší rozmach tento nápoj dosiahol v USA od 60. rokov minulého storočia, kedy sa ľudia začali zaujímať o zdravší životný štýl. Samozrejme sa objavili aj špeciálne obchodné reťazce ako Smoothie King, ktoré sa zameriavali na tento produkt.

A práve aplikácia od Vratislava Zámiša (autora aplikácie Koktejly) vám prípravu Smoothie uľahčí.  Smoothie recepty majú jednoduchú priehľadne grafiku. Na hornej zelenej líšte nájdeme prístup do bočného menu a ikonku pre vyhľadávanie. Recepty sú v bočnom menu rozdelené zatiaľ do dvoch kategórií. Na ovocné smoothies a zeleninovo-ovocné smoothies.

    

Po výbere kategórie sa zobrazia recepty v dlaždicovom menu s fotografiou, názvom, počtom zobrazení a hviezdičiek (obľúbenosť). Samotný recept je jednoduchý, rozdelený na dva stĺpce. Ľavý stĺpec je zoznam ingrediencií. Pri každej sa nachádza ikonka Vložiť do nákupného košíka, ktorý vás upozorní, čo máte nakúpiť. Druhý stĺpec je samotný postup s nutričnými informáciami. Nutričné hodnoty poslúžia ľudom, ktorí sa snažia držať diétu. Každý recept je možné samozrejme zdielať. Receptov je zatiaľ niečo cez 70. Užívateľ ale môže pridávať ďalšie recepty cez jednoduché rozhranie, takže sa ich počet bude časom rozširovať. Aplikácia je bezplatná a obsahuje reklamy.

    

Verzia: 3.1
Aktuálna cena: Zdarma

22.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+