MojAndroid

Obchod s elektronikou smarty.sk, ktorý doteraz pôsobil prevažne na českom trhu prichádza aj na Slovensko. Tu sa spojil s predajňami gamingových potrieb Brloh a spoločnými silami budú usilovať o každého zákazníka. My sme sa boli pozrieť na otvorení ich prvej kamennej prevádzky v nákupnom centre Avion.

Predajňa smarty.sk
Predajňa smarty.sk | Zdroj: Filip Spevár

Po novom už nebude slúžiť predajňa len na predaj výbavy pre hráčov hier a zberateľov. Koncept spoločnými silami rozšírili o ďalší sortiment, ktorý dokáže osloviť aj iné skupiny zákazníkov. Nájdete tu sortiment od smartfónov, cez notebooky a zberateľské figúrky, až po zvlhčovače vzduchu.

Po úspešnom počínaní na susednom trhu sa so sloganom “Stačí pípnuť” pokúsia dobyť aj ten náš. Aby sa tak stalo, v prvých dňoch po otvorení prevádzky budú mať zákazníci možnosť využiť rôzne zľavy, ktoré si v obchode pre nich prichystali. K tým najzaujímavejším patria napríklad:

  • 20 % zľava na vybrané produkty značky Samsung
  • 20 % zľava na Nintendo Switch
  • zľava až do 40 % na produkty značky Endorfy
  • 10 % zľava na vybrané produkty Apple
  • Zľava na PlayStation 5 a ďalšie iné

S expanziou na náš trh prichádza samozrejme aj vytvorenie nového webu. Ten vo vedení firmy označujú ako najlepší a najmodernejší spomedzi konkurencie v tomto segmente. Dokonca keďže ide o novo spustený web, je momentálne modernejší a viac orientovaný na potreby zákazníka ako ten český. Aj keď tvorí predaj cez web veľkú časť príjmov spoločnosti, preferujú aby zákazníci chodili osobne na predajňu.

smarty.sk
Majiteľ smarty.sk – Petr Syrůček | Zdroj: Filip Spevár

Tá je veľmi vzdušne zariadená. Pri predstavení sme sa priamo od majiteľa spoločnosti dozvedeli, že na výzore predajne si dali zvlášť záležať. Zapracovali aj na takzvanom aroma marketingu, a to znamená, že vás pri vstupe do predajne privíta príjemná vôňa. Zákazníci sa môžu v predajniach tešiť na zaškolený personál, do ktorého spoločnosť investovala nemalé finančné prostriedky.

Prečo chcú zákazníkov nalákať do predajní?

Celé sú nastavené tak, aby si produkty mohli poobzerať spotrebitelia už v predajni, a nie sú zbytočne balené v nepriehľadných boxoch. V predajni okrem klasického predaja robia aj výkup zariadení a hier, čiže ak nemáte záujem o úplne nové smartfóny, nájdete tu aj lacnejšie používané verzie. K takýmto zariadeniam si potom viete dokúpiť aj dvojročnú záruku.

Novú predajňu predstavili ešte len dnes, no od majiteľa spoločnosti sme sa dozvedeli, že v máji tohto roka chcú otvoriť novú prevádzku aj v Eurovei. Svoju expanziu nezastavia ani tu a určite ich neskôr nájdeme aj na iných prémiových lokalitách, no viac nám zatiaľ neprezradili.

Náš tip
Linus Tech Tips, jeden z najväčších technologických kanálov na YouTube, bol hacknutý
24.3.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+