MojAndroid

Niektoré Android smartfóny od spoločnosti Sony je možné využiť, ako vysielač rádiového signálu. V minulosti túto možnosť v prípade mobilných zariadení využívali napríklad majitelia Nokie N97 na prehrávanie hudby v automobiloch a to naladením špecifickej frekvencie, na ktorej smartfón vysiela. Rovnakú možnosť majú aj spomínaní majitelia zariadení Sony Xperia Z, Xperia Z Ultra, Xperia Z1, Xperia Z1 compact, Xperia T a Xperia SP. Má to však niekoľko pravidiel, ktoré je predtým potrebné splniť.

Pre uplatnenie FM vysielača je v prvom rade nutné mať svoje zariadenie rootnuté. Ak spĺňate toto pravidlo, môžete si nainštalovať aplikáciu SpiritTransmit od vývojára Mikea Reida, ktorý ju v Google Play spoplatnil sumou necelých 20 €, čo je za mobilnú aplikáciu pomerne vysoká čiastka (dostupná je aj staršia trial verzia na tomto odkaze). Posledná nutnosť spočíva v tom, že pre použitie musíte mať zapojené vo svojom zariadení slúchadlá, ktoré sa, ako už tušíte používajú ako anténa.

V každom prípade, kvalita prenášaného signálu závisí od rôznych faktorov a stále platí, že pripojenie káblom alebo cez Bluetooth je ďaleko pohodlnejšie. Uvedený spôsob by sme skôr označili ako núdzové riešenie, ktoré môžete využiť, ak všetky dnes využívané spôsoby zlyhajú.

Verzia: 2015_03_31_kitkat
Aktuálna cena: 7,72 €
Verzia: 2015_03_31_kitkat
Aktuálna cena: 7,72 €

Zdroj: XDA

25.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+