MojAndroid

Novinky ohľadom smartfónu OnePlus One sa objavujú každú chvíľu. Nie je tomu tak dávno, čo sa objavili informácie o tom, že tento high-end bude poháňať Snapdragon 800 a bude disponovať batériou s kapacitou 3100 mAh. Najnovšie správy nás však zaujali najmä informáciami o displeji. Ten má mať veľkosť 5,5″ a rozlíšenie Full HD, pričom spoločnosti sa ho údajne podarilo vsadiť do tela s rozmermi podobnými Xperii Z1 s 5 palcovým displejom. Zaujme však aj ďalšími vlastnosťami a technológiami.

V prvom rade to je technológia Touch-on-Lens, ktorá umožnila, že dotyková vrstva a LCD panel tvoria takmer jednoliaty celok. To by malo podľa výrobcu zabezpečiť o 300% vyššiu odolnosť. V displeji má byť prítomná aj funkcia CABC (content-adaptive backlight control), ktorá v prípade statického obrazu dokáže znížiť spotrebu energie displeja a predĺžiť tak chod na batériu.

Samozrejme, Sony Xperia Z1 nie je práve najmenším zariadením a do jej tela by sa 5,5 palcový displej mohol kľudne vojsť. Ako bude ale vyzerať novinka od nováčika OnePlus ostáva aj naďalej tajomstvom. Prekvapiť by ale okrem výbavy mohla aj cenou, ktorá by nemusela presiahnuť hodnotu 400 amerických dolárov. Na trh by sa OnePlus One mohol dostať ešte v 2Q tohto roka.

Zdroj: oneplus

12.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+