MojAndroid

Na crowdfundingovej stránke Indiegogo sa objavil zaujímavý projekt s názvom SmartDuvet Breeze. Ide o inteligentnú perinu, s ktorou môžete regulovať teplotu v posteli. Perina má veľkosť manželskej postele a vďaka nej si môžete vy a váš partner prispôsobiť teplotu podľa seba, keďže každý ovláda vlastnú polovicu. Žeby koniec manželským súbojom o perinu?

Spoločnosť SmartDuvet už predtým vydala prvú edíciu tejto inteligentnej periny. Tá síce nedokázala regulovať teplotu, ale vedela sa sama ustlať. Druhá edícia dokáže oboje. A takto nejako vyzerá “autonómne ustielanie” v praxi.

SmartDuvet Breeze

Funguje to vďaka prikrývke, ktorá vyfukuje vzduch. Tá je umiestnená v obliečke a pripája sa k ovládaciemu boxu, ktorý je možné skryť pod posteľ. SmartDuvet vám ustelie posteľ tým, že naplní perinu vzduchom podobne, ako keď rodičia nafukujú deťom plavecké koleso.

Pomocou aplikácie dokážete kontrolovať teplotu postele obidvoch strán a podľa vášho výberu začne z ovládacieho boxu fúkať teplý alebo studený vzduch. Takto vyzerá dvojitá vrstva ukrytá v perine, ktorá sa podieľa na ustielaní postele a regulovaní teploty.

SmartDuvet Breeze

Podľa výrobcu vám SmartDuvet Breeze zabezpečí nielen komfort, ale aj zníži potenie a prítomnosť nepríjemného hmyzu. Okrem toho je to aj šetrné riešenie k prírode a k vašej peňaženke, keďže už nemusíte regulovať teplotu v celom vašom dome alebo byte.

Kampaň SmartDuvet Breeze nájdete na Indiegogo, kde výrobca zatiaľ získal 690% z požadovaných 20 000$. Do konca kampane ostáva ešte 24 dní a výrobca tvrdí, že prví majitelia by sa mali dočkať periny už v septembri.

Ak vás projekt zaujal, tak na Indiegogo si perinu môžete predobjednať za 199$. Keď pôjde do predaja, tak sa cena vyšplhá až na 359$.

Zdroj: The Verge

22.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+