MojAndroid

V časoch, keď sa neustále premieľa slovné spojenie “inteligentný domov“, je možné očakávať, že naozaj každá vec v domácnosti (od odšťavovača až po porcelánový trón :-)) bude inteligentná a ovládaná hlasom alebo akoukoľvek inou kombináciou inteligentných zariadení a AI asistenta. Na tech konferencii CES 2019 v Las Vegas mnohé spoločnosti predstavili rôzne integrácie inteligentných domácich zariadení a nové produkty, ktorými ďalej upevňujú “smart home”.

Jedno z najzaujímavejších zariadení predstavených na tohtoročnom CES pochádza z dielní Capstone Connected Home a je to… inteligentné zrkadlo! Tak, ako každé obyčajné zrkadlo je reflexné, takže sa môžete na svoju krásnu tvár pozerať v akýkoľvek denný (či nočný) čas. Pod reflexnou vrstvou sa však ukrýva displej.

Hlasom, dotykom či externým tabletom

Na rozdiel od nespočetného množstva inteligentných reproduktorov a displejov (s Google Asistentom či s Alexou), ktoré zaplavujú trh, toto zrkadlo beží na aktuálnom Androide. Tiež má prístup do Obchodu Play. Zrkadlo plne podporuje Google Asistenta a dá sa s ním komunikovať pomocou hlasových povelov. Dá sa ovládať aj dotykom, ale – buďme úprimní – toto premení lesklé zrkadlo na špinavé sklo plné odtlačkov prstov.

Okrem spomenutých metód interakcie so zrkadlom Capstone Smart Mirror sa dá ovládať aj zariadením ponášajúcim sa na väčší tablet. Tablet sa dá používať aj nezávisle od zrkadla. Cena zrkadla ešte nie je známa, ale Capstone Connected Home plánuje v tomto roku ponúkať niekoľko veľkostí a modelov tohto zrkadla.

11.1.2019
Zdroj: phonearena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+