MojAndroid

Smart prstene sú už na trhu niekoľko rokov, ale väčšinou poskytujú používateľom iba základné fitnes funkcie. Spoločnosť VTouch so svojím novým smart prsteňom WHSP Ring  ide vo funkčnosti o niečo ďalej. Podľa portálu AndroidAuthority umožní ovládať hlasových AI asistentov.

Prsteň podporuje viacero typov AI asistentov

Hlasového asistenta dnes ľudia používajú najčastejšie cez smartfón, domáce smart zariadenia alebo v automobile. Takéto používanie však vyžaduje, aby ste hovorili nahlas. Inak má asistent problém pochopiť príkazy, ktoré mu zadávate. Spoločnosť VTouch dúfa, že tento problém vyrieši jej nový smart prsteň WHSP Ring, ktorý predstavila počas veľtrhu CES 2024.

WHSP ring
WHSP ring | Zdroj: YouTube.com

Prsteň má na tele senzor priblíženia, mikrofón a tlačidlo. Keď stlačíte tlačidlo, senzor dokáže rozpoznať, keď sa prsteň priblíži k ústam, a aktivuje mikrofón, aby ste mohli konverzovať s hlasovým asistentom. WHSP Ring funguje v tandeme s mobilnou aplikáciou VTouch, ktorá ponúka podporu množstva rôznych AI asistentov.

Vyššie uvedené video ukazuje niekoľko príkladov typov AI asistentov, ako je psychológ alebo umelecký kurátor. Prsteň zároveň umožňuje ovládať vašu smart domácnosť, počúvať správy, prekladať hlas a ďalšie veci bez toho, aby ste museli zdvihnúť smartfón. Tlačidlo možno tiež piatimi klepnutiami použiť na vytočenie núdzového kontaktu. Spoločnosť VTouch však zatiaľ neprezradila, kedy a za akú cenu bude prsteň dostupný.

Náš tip
TV budúcnosti, nové funkcie aplikácií či novoročné výpredaje | Prehľad týždňa

 

 

 

14.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+