MojAndroid

Na základe hlasov z verejného hlasovania bola v ankete Smart Poisťovňa 2016 vybraná najlepšia zdravotná a komerčná poisťovňa, ktorá ponúka online funkcie do vrecka a poisťovňa s najlepšou mobilnou aplikáciou. Hlasujúci hlasovali od 15. októbra do 30. novembra aj za to, ktorá funkcia či vlastnosť aplikácie alebo webstránky poisťovne sa im páčia, prípadne by ich medzi online možnosťami privítali. Dnes sme spomedzi všetkých platných hlasujúcich vyžrebovali víťazov smartfónu HTC 10 a piatich navigácií Sygic. Okrem toho prinášame aj krátke vyhodnotenie ankety Smart Poisťovňa 2016, ktorú sme organizovali spolu s portálom Refresher.sk.

smart-poistovna-2016-titulka

Výsledky ankety Smart Poisťovňa 2016

Do hlasovania o “najlepšiu poisťovňu do vrecka” sa celkovo zapojilo až 5737 hlasujúcich. Tí svojimi hlasmi vybrali víťazov kategórií Komerčná poisťovňa, Zdravotná poisťovňa Najlepšia mobilná aplikácia poisťovne. Hlasovanie prebehlo bez väčších komplikácií a jeho výsledky sú naozaj zaujímavé.

smart-poistovna-2016-titulka

Priemerný hlasujúci v ankete Smart Poisťovňa 2016 je muž (76,2% hlasujúcich boli muži a 23,8% tvorili ženy) a má 20 – 29 rokov. Najčastejšie využívajú naši hlasujúci služby Všeobecnej zdravotnej poisťovne, pričom ak využívajú služby niektorej z komerčných poisťovní, tak ide najčastejšie o Allianz – slovenskú poisťovňu. Tá podľa verejného hlasovania ponúka aj najlepšie online funkcie spomedzi všetkých poisťovní na Slovensku. Dobrá poisťovňa by podľa Slovákov mala ponúkať 3 základné online funkcie, či už na webe alebo v mobilnej aplikácii, a to – možnosť nahlásiť poistnú udalosť; návod, ako postupovať pri poistnej udalosti; a detailné informácie o konte poisteného. Slováci sú pomerne konzervatívny národ a poistenie za automobil, nehnuteľnosť alebo životné poistenie platia najčastejšie bankovým prevodom. Drvivá väčšina z nich navyše využíva online funkcie svojej banky len zriedkavo, približne 1-krát ročne.

Víťazné poisťovne v ankete Smart Poisťovňa 2016

Z celkových 5737 hlasov si v kategórii Zdravotná poisťovňa odniesla najviac hlasov Všeobecná zdravotná poisťovňa. Medzi poisťovňami v kategórii Komerčné poisťovne dominovala s veľkým náskokom Allianz – slovenská poisťovňa. V roku 2016 si za najlepšiu mobilnú aplikáciu poisťovne odnáša rovnako Allianz – slovenská poisťovňa. Pozrite si aj ďalšie miesta v hlasovaní a ich obsadenie.

Najlepšia zdravotná poisťovňa:

  1. miesto: Všeobecná zdravotná poisťovňa, 
  2. miesto: Dôvera, 
  3. miesto: Union.

smart-poistovna-2016-zdravotna-vzp

Najlepšia komerčná poisťovňa:

  1. miesto: Allianz – slovenská poisťovňa,
  2. miesto: Generali,
  3. miesto: Kooperativa.

allianz-komercna-poistovna

Najlepšia mobilná aplikácia poisťovne:

  1. miesto: Allianz – slovenská poisťovňa,
  2. miesto: Dôvera,
  3. miesto: Union.

smart-poistovna-2016-aplikacia-allianz

Víťazi cien HTC 10 a piatich navigácií Sygic

Hlasujúci v ankete Smart Poisťovňa 2016 boli po splnení všetkých jej podmienok automaticky zapojení o hodnotné vecné ceny. Hlavnou cenou bol nepochybne smartfón HTC 10, ktorý od nás získava štastný výherca Mário Nosáľ! Hlasujúci mohli vyhrať aj jednu z 5 navigácií Sygic pre svoje mobilné zariadenie. V tomto prípade sa šťastie usmialo na týchto výhercov – Diana Ludrovcová, Andrej Herda, Viliam Haidari, Patrik Mikša Matej Miko. Výhercov budeme v najbližších dňoch kontaktovať na e-mail, ktorý uviedli pri vypĺňaní hlasovacieho formulára.

smart-poistovna-2016-vyhra

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme a vy ostatní, ktorí ste nevyhrali, nezúfajte! Ešte stále môžete svoje šťastie skúsiť v anketách, ktoré aktuálne prebiehajú na našom webe – je to 4ka Android Code 2016 a NAY Android Roka 2016

14.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+