MojAndroid

Smart Operátor 2021 je prvým ročníkom jedinečnej ankety, v ktorej v spolupráci s čitateľmi hľadáme najlepšieho slovenského operátora z pohľadu smart funkcií. 

Tak, ako je tomu v prípade našich už etablovaných súťaží Smart Banka či Smart Poisťovńa, do ktorých sa pravidelne zapájajú desaťtisíce hlasujúcich, aj Smart Operátor so sebou prináša objektívne hodnotenie založené na preferenciách respondentov získaných z nášho prieskumu.

Hodnotenie bolo zamerané najmä na možnosti a kvalitu služieb jednotlivých operátorov v oblasti smart funkcionalít. To znamená, že čo všetko si vie zákazník vybaviť priamo prostredníctvom svojho smartfónu.

Výsledky ankety Smart operátor 2021

Hlasovanie prebiehalo od 20.5.2021 do 30.6.2021. Na základe odovzdaných hlasov a konkrétnych smart funkcií sme spoznali najlepšieho slovenského Smart Operátora 2021, ktorým sa stáva Telekom.

Foto: Redakcia
  1. miesto: Telekom (70,53 bodov)
  2. miesto: 4ka (69,62 bodov)
  3. miesto: Orange (66,08 bodov)

Výherca smartfónu podľa vlastného výberu

Z čitateľov, ktorí sa zapojili do súťaže a zahlasovali za funkcionality operátorov sme vyžrebovali jedného, ktorý si odnáša výhru – smartfón podľa vlastného výberu v hodnote 500 eur. Výhercom sa stáva Marek Olšavský. Gratulujeme a zároveň ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže a odovzdali svoje hlasy.

Ako sme hodnotili

V ankete sme celkovo hodnotili 24 funkcionalít mobilnej aplikácie operátora, no nie každá z nich má rovnakú váhu. Práve dôležitosť jednotlivých funkcionalít sme zistili na základe dotazníka, ktorý čitatelia vyplnili. Operátori následne získali za každú funkcionalitu body. Čím je pre používateľov funkcionalita dôležitejšia, tým viac bodov za ňu operátor získal. Do úvahy sme taktiež brali aj názor čitateľov na celkovú spokojnosť so svojim operátorom, jeho aplikáciou a používateľským prostredím.

Keďže niektorí operátori nemajú pre svoje služby viazanosť, funkcionality, ktoré boli naviazané práve na viazanosť nepotrebujú. To ale neznamená, že boli ukrátení o body. Dostali ich rovnako, ako tí operátori, ktorí svoje služby ponúkajú s viazanosťou a tieto funkcionality by mali mať. Ide napríklad o zobrazenie konca viazanosti a podobne.

Zoznam hodnotených funkcionalít

Prehľad čerpania (zostávajúce min, sms atď) Možnosť voľby zobrazenia spotreby: zostávajúce/spotrebované Možnosť darovať dáta
Priebežné zobrazovanie sumy nad rámec mesačnej platby Úhrada faktúry priamo z aplikácie E-shop
Prehľad informácií o aktívnom programe Zobrazenie konca viazanosti Úhrada pomocou Google Pay alebo Apple Pay
Aktivácia doplnkovej služby priamo v aplikácii Zobrazenie zostávajúceho času do konca aktuálneho zúčtovacieho obdobia Špeciálne akcie, ponuky a súťaže
Detail faktúry Stiahnutie faktúry v PDF Možnosť stať sa klientom priamo cez aplikáciu
Prehľad uhradených/neuhradených faktúr Dobitie kreditu (niekomu) Zobrazenie PUK a PUK2
Prehľad aktivovaných doplnkových balíčkov a služieb Automatická platba kartou Chat, chatbot
Možnosť dokúpenia dát navyše Možnosť zmeny programu priamo v aplikácii Špeciálne služby – eSIM
Náš tip
Smart Operátor 2021: Predstavujeme aplikácie slovenských operátorov
29.7.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+