MojAndroid

Spoločnosť Mobvoi uviedla na trh 2. generáciu smart hodiniek TicWatch GTH, ktoré boli predstavené minulý rok v apríli. TicWatch GTH2 by mali podľa portálu GizmoChina lákať na 10-dňovú výdrž a nízku cenu.

Aj tentokrát dizajn pripomína populárne Apple Watch

Najvyšším modelom spoločnosť Mobvoi sú momentálne hodinky TicWatch Pro 3 Ultra s Wear OS, ktorých prednosťou je sekundárny FSTN displej so 45-dňovou výdržou. Už čoskoro by sa mali dočkať nástupcu s novým čipsetom Qualcomm Snapdragon W5+ Gen 1. V prípade TicWatch GTH2 však Wear OS, FSTN displej a ani nový Snapdragon nečakajte.

TicWatch GTH2 | Zdroj: ticstore,com

Ticwatch GTH2 pokračuje v klasickom dizajne štvorcovej obrazovky svojho predchodcu. Veľkosť obrazovky sa však v porovnaní s predchádzajúcou generáciou zväčšila o 10 %. Displej má 1,72-palcov a rozlíšenie 356 × 400 pixelov. Na stranách hodiniek je kovový rám, zatiaľ čo displej pokrýva 2,5D zakrivené tvrdené sklo.

TicWatch GTH2 | Zdroj: GizmoChina,com

GTH2 je možné použiť  v daždi alebo v iných mierne vlhkých podmienkach, pretože má vodotesnosť certifikácie IP68. Plávať s ním však neodporúčame. K dispozícii je tiež dvojrežimový  Bluetooth modul vo verzii 5.2 pre väčšiu stabilitu a jasnejšie hovory. Okrem schopnosti prijímať hovory, čítať správy a byť neustále online, podporujú hodinky aj hlasové ovládanie.

Absenciu Wear OS nahrádza množstvo predinštalovaného softvéru

Hodinky majú viac ako 100 predinštalovaných personalizovaných ciferníkov. Používatelia si môžu vybrať ciferník, ktorý im vyhovuje na základe nálady a štýlu obliekania. Pre športovcov je tu viac ako 100 režimov cvičenia v kombinácii s profesionálnymi cvičebnými algoritmami. TicWatch GTH 2 majú zabudovaný PPG senzor, ktorý dokáže merať srdcovú frekvenciu, saturáciu krvi kyslíkom, tlak a frekvenciu dýchania.

TicWatch GTH2 | Zdroj: GizmoChina,com

Nechýba ani zabudovaný teplotný senzor pre sledovanie telesnej teploty v reálnom čase. Systém riadenia spánku s umelou inteligenciou dokáže analyzovať kvalitu spánku. S tým súvisí aj viac ako 40 zvukov, ktoré používateľom pomáhajú zmierniť problém so zaspávaním. Cena smart hodiniek TicWatch GTH2 je v oficiálnom obchode v prepočte 60 eur.

Náš tip
Instagram sprísňuje podmienky pre používanie mladistvými

 

 

27.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+