MojAndroid

Spoločnosti Lenovo a Motorola predstavili spoločné softvérové riešenie Smart Connect. Používateľom uľahčí prepojenie viacerých zariadení ako sú smartfóny, tablety a počítače, pomocou ekosystému dvoch značiek. Riešenie je určené bežným používateľom aj firmám.

Ak napríklad vlastníte smartfón značky Motorola a chcete si obsah pozrieť na väčšej obrazovke, ľahko si viete hry, filmy alebo aplikácie z telefónu presunúť na televízor alebo monitor.

Lenovo Smart Connect
Lenovo Smart Connect | Zdroj: Lenovo

Smart Connect ponúka tieto funkcie:

  • Krížové ovládanie: umožňuje prechádzanie medzi počítačom, tabletom a telefónom pomocou jedinej klávesnice a myši
  • Streamovanie potiahnutím: posunutím prsta prejdete medzi aktivitami aplikácie v rôznych zariadeniach. Môžete si pozrieť video na tablete a pokračovať na počítači, alebo začať počúvať podcast na smartfóne počas cesty z práce a dokončiť počúvanie na inom zariadení doma.
  • Synchronizáciu upozornení: budete mať aktuálne informácie a notifikácie na akomkoľvek zariadení
  • Centrum zdieľania: jednoduché zdieľanie súborov a médiá medzi rôznymi kompatibilnými zariadeniami s rôznymi operačnými systémami
  • Inteligentnú schránku: umožňuje kopírovanie obrázkov do iného zariadenia kopírovaním a vkladaním textu alebo obrázkov v telefónoch, počítačoch alebo tabletoch, ako keby ste pracovali na jednom zariadení
  • Okamžitý hotspot: chránené internetové pripojenie pre tablet alebo počítač bez problematického zadávania hesla
  • Webkamera: premeňte smartfón na webkameru na videohovory alebo živé prenosy, prípadne preneste videohovor zo smartfónu na obrazovku televízora
  • Viac priestoru pre prácu a zábavu: dovoľuje streamovať videá, hrať hry alebo spustiť mobilnú plochu z telefónu či tabletu na smart televízore
Lenovo Smart Connect
Lenovo Smart Connect | Zdroj: Lenovo

Smart Connect bude k dispozícii na akomkoľvek počítači Lenovo so systémom Windows 10 alebo novším prostredníctvom obchodu Microsoft a na vybraných tabletoch Lenovo a smartfónoch Motorola prostredníctvom obchodu Google Play. Presný termín uvedenia sme sa zatiaľ nedozvedeli.

Prečítajte si:

Prepojenie zariadení pre komfortnú prácu medzi telefónom, tabletom a počítam ponúka napríklad aj Apple či Samsung. Pri Apple zariadeniach nepotrebujete inštalovať žiadnu aplikáciu, všetko funguje po nastavení automaticky a intuitívne. Samsung vyžaduje pri niektorých funkciách a prepojení s počítačom s Windows samostatnú aplikáciu.

Náš tip
S Xiaomi Photography Kit fotíte ako profesionál. Môžete ho získať zadarmo

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+