MojAndroid

Xiaomi 14 Ultra je najnovším špičkovým smartfónom výrobcu, ktorý v oblasti mobilnej fotografie prináša to najlepšie, čo aktuálne vie Xiaomi ponúknuť. Vďaka spolupráci so známou firmou Leica, ktorá sa na vývoji fotoaparátov podieľa od roku 2022, môžu používatelia prémiových smartfónov Xiaomi očakávať kvalitné fotografie i videá s výborne nastaveným podaním farieb.

Xiaomi Photography Kit
Xiaomi Photography Kit

Pri uvedení Xiaomi 14 Ultra predstavil výrobca aj zaujímavé príslušenstvo určené nadšencom fotografovania a videografie. Photography Kit sa skladá z dvoch častí a ponúka rozšírené funkcie v špeciálnom gripe a puzdre. Na telefón ho jednoducho nacvaknete a cez integrovaný USB-C port sa spáruje so smartfónom, aby bola zabezpečená stabilita a nízka latencia.

Xiaomi Photography Kit
Xiaomi Photography Kit

Obsahuje dvojstupňovú spúšť (prvé stlačenie zaostrí, druhé nasníma fotografiu), páčku pre zoomovanie, prispôsobiteľné tlačidlo na nahrávanie videa a ďalší vlastný ovládač. Funguje aj ako externá nabíjacia batéria s kapacitou 1500 mAh. Podľa výrobcu predĺži grip výdrž batérie smartfónu 14 Ultra o 23 %. Ak je kapacita batérie smartfónu nižšia než 80 %, automaticky sa aktivuje dobíjanie z krytu.

Xiaomi Photography Kit
Xiaomi Photography Kit

Puzdro je odolné voči nečistotám i baktériám. Súčasťou balenia je okrem štandardného prstenca aj nápadný oranžový, ktorý krytu dodá štýlový vzhľad.

Mohlo by vás zaujímať:

Xiaomi Photography Kit
Xiaomi Photography Kit

Xiaomi 14 Ultra Photography Kit sa predáva samostatne za odporúčanú cenu 199 eur, no ak si v termíne do 18. marca 2024 smartfón 14 Ultra predobjednáte (stojí 1 499 eur), získate Kit ako darček a zároveň bezplatne aj 80 W bezdrôtovú nabíjačku. Tá má štandardnú cenovku 99 eur.

Podobné príslušenstvo určené na snímanie fotografií a nahrávanie videí pohodlnejšíma profesionálnejším spôsobom, priniesli v minulosti na trh viacerí výrobcovia, napríklad LG či Motorola. Grip ponúklo na čínskom trhu vlani aj Xiaomi k modelu 13 Ultra. Bude zaujímavé sledovať záujem fanúšikov značky o túto novinku.

Náš tip
Xiaomi 14 Ultra: kandidát na kráľa fotomobilov prekvapí funkciami aj cenou

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+