MojAndroid

Small App je framework, ktorý pracuje ako služba v systéme Android. Narozdiel od bežnej služby má vlastné používateľské rozhranie zobrazené nad aktuálne spustenou aktivitou. Umožňuje používateľovi vyvolať z multitaskingového menu mini aplikácie (ako ich my označujeme), akými sú napríklad kalkulačka alebo poznámky, ktoré sa zobrazujú vždy “navrchu”. Po tom, čo spoločnosť Sony vydala nový Sony Add-on SDK, vývojári tretích strán môžu tvoriť vlastné mini aplikácie, akými sú Media Control a LMGTFY (Let Me Google That For You) od člena fóra XDA developers.

Small Apps Media Control a LMGTFY Small Apps Media Control a LMGTFY

Mini aplikácia Media Controls umožní používateľom zariadení od spoločnosti Sony ovládať prehrávanie hudby bez toho, aby museli opustiť aplikáciu na popredí. Ako môžete vidieť na obrázku vpravo, ponúka základné ovládacie prvky ako play/pauza, predchádzajúci/nasledovný ako aj ovládanie hlasitosti pomocou posuvníka. Ďalšou mini aplikáciou je LMGTFY, ktorá hovorí sama za seba. Používateľom umožňuje generovať “Let Me Google That For You” odkazy, ktoré zábavným spôsobom ukazujú ľuďom, aké jednoduché je nájsť odpoveď na akúkoľvek otázku bez toho, aby vás museli otravovať.

Aby ste mohli mini aplikácie spustiť, musíte mať nainštalovanú poslednú verziu Xperia Z/T JB Small Apps frameworku. V prípade, že máte túto podporu a chcete si vyskúšať uvedené aplikácie, Media Control a LMGTFY si môžete stiahnuť z pôvodných príspevkov na fórach XDA, kliknutím na odkaz nižšie.

->Mini aplikácia Media Control<- ->Mini aplikácia LMGTFY<-

25.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+