MojAndroid

O tom, že budúcnosť bude patriť bezdrôtovým komponentom je dnes už asi jasná vec. Viacerí veľkí výrobcovia postupne upúšťajú od používania zaužívaného 3,5 mm audio jacku a prechádzajú na bezdrôtový prenos audia. Výnimkou nie je ani Apple, ktorý vo svojich nových iPhonoch tento konektor úplne odstránil. Zároveň, spolu s ich predstavením, uviedol aj nové bezdrôtové slúchadlá AirPods (kompatibilné aj s Androidom). Tie však okrem toho, že sa stále nedajú poriadne kúpiť, tak majú niekoľko vážnych nedostatkov.

apple-airpods3

Viaceré recenzie sa sťažujú na nedostatočnú ergonómiu slúchadiel, ktoré nemusia sadnúť každému. Vypadávanie z uší aj pri menších pohyboch je pri takto drahých slúchadlách absolútne nežiadúce. Apple však zrejme počíta s tým, že väčšine ľudí “sadnú” a preto do balenia nepribalil žiadne iné nástavce, ktoré bývajú štandardnou výbavou väčšiny slúchadiel. AirPods okrem toho vyzerajú naozaj divne – v podstate ide o slúchadlá EarPods, ale bez kábla. Apple to odôvodňuje tým, že vďaka tomu je dosah slúchadiel lepší a taktiež mikrofón bližšie k ústam používateľa. Každopádne, novinka, ktorá sa ešte len teraz dostáva do obchodov, má aj svoje pozitíva. Kvalita zvukového výstupu je podľa zahraničných testov na vysokej úrovni a tiež výdrž batérie je výborná – na jedno nabitie vydržia hrať až 5 hodín.

Čo sa však stane, ak sa AirPody pokazia? Pravdepodobne poputujú do koša. O ich rozobratie sa pokúsil portál iFixit, ktorý slúchadlám udelil najnižšie možné hodnotenie opraviteľnosti a recyklovateľnosti. Celé sú totiž vyrobené z plastu, ktorý drží pokope veľa lepidla a na ich otvorenie bolo treba použiť “hrubú” silu. To isté platí aj o obale, do ktorého sa v podstate bez jeho poškodenia nedostanete. To, ako rozoberanie prebiehalo si môžete pozrieť aj na videu.

Zdroj: ifixit

21.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+