MojAndroid

Google nedávno pustil projekt Slovenské Street View tipy. V ňom si mohli Slováci vybrať tri miesta, ktoré budú nasnímané v službe Street View. Z pôvodných 4000 tipov od slovenských používateľov, bol výber zúžený na TOP 10 lokalít, z ktorých sa na základe ďalších 30 tisíc hlasov rozhodlo o finálnej trojici miest. Jednoznačne vedú slovenské prírodné krásy, na ktoré sú Slováci patrične hrdí. Jasným favoritom sa stali Vysoké Tatry s viac ako 6,5 tisíc hlasov, druhým v poradí je Slovenský raj s viac ako 5,5 tisíc hlasov a treticu uzatvára jeden z najznámejších slovenských hradov Oravský hrad, ktorý získal viac ako 3,5 tisíc hlasov. Ostatné tipy samozrejme zostávajú ďalšou inšpiráciou pre snímanie v rámci služby Street View.

Na fotografii Oravsky hrad
Na fotografii Oravsky hrad (Zdroj:hiking.sk)

„S výberom víťazných lokalít sme spokojní. Ukázalo sa, že Slováci majú dobrý vkus. Nasnímanie Vysokých Tatier, Slovenského raja a Oravského hradu pre Street View vizuálne predstaví tieto významné turistické ciele zahraničným návštevníkom,“ uviedla Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

„Vysoké Tatry sú symbolom Slovenska, jeho prírodného bohatstva a nezlomnosti slovenského národa. Propagovať našu krajinu je pre nás poctou, ktorá zároveň zaväzuje ukázať sa v čo najlepšom svetle,“ hovorí Ján Mokoš, primátor mesta Vysoké Tatry a pokračuje: „Sme hrdí, že práve Vysoké Tatry získali najviac hlasov a dostali tak možnosť byť jedným z TOP miest Slovenska, ktoré sa objavia na svetovej Street View mape. Veríme, že aj vďaka projektu spoločnosti Google sa nám podarí zviditeľniť naše hory a prilákať k nám viac turistov z celého sveta.“

Snímanie je naplánované na letné mesiace, kedy by na Slovensko mali doraziť špeciálne Street View trojkolky, ako aj posledná novinka tzv. Street View Trekkery (čiže batohy). Snímanie konkrétnych miest je závislé od mnohých externých faktorov, aktuálnych podmienok a možností využívanej technológie. V prípade súkromných lokalít a pamiatok bude Google úzko spolupracovať s majiteľmi a príslušnými organizáciami.

Pred akýmkoľvek zverejnením zozbieraných snímok prichádza na rad ich spracovanie pomocou špeciálnej technológie. Tá rozmazáva tváre ľudí a poznávacie značky áut tak, aby ich nebolo možné identifikovať. Aj po spustení samotnej funkcie Street View je možné veľmi jednoducho dodatočne odstrániť obrázky vďaka funkcii „Nahlásiť problém“ priamo na snímku. Na žiadosť používateľa bude možné úplne vymazať nielen jednotlivca, ale aj jeho dieťa, či jeho dom.

Podrobnosti o projekte nájdu používatelia na informačnej stránke celého projektu naslovenskunotu.sk/streetviewtipy.

TOP 10 slovenských lokalít, za ktoré mohli hlasovať slovenskí používatelia (v abecednom poradí)

  • Bardejov
  • Betliar
  • Bojnický zámok
  • Čičmany
  • Kalvária Banská Štiavnica
  • Oravský hrad
  • Slovenský raj
  • Spišský hrad
  • Vlkolínec
  • Vysoké Tatry (vrátane Lomnického štítu a Kriváňa)

Zdroj: Google

8.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+