MojAndroid

Každoročne pripravujeme veľkú anketu 4ka Android Code, v ktorej oceňujeme tie najlepšie slovenské aplikácie. Aplikácie sú rozdelené do viacerých kategórií a o konečnom poradí rozhodujete vy – naši čitatelia. Každý mesiac vyberieme niekoľko nových slovenských aplikácií a víťaz z hlasovania sa dostane priamo do konečného výberu. Toto je výber za september 2020.

Horská záchranná služba

S aplikáciou Horská záchranná služba si v prípade núdze privoláš pomoc jedným tlačidlom, zdieľaš svoju polohu so záchranármi a máš prehľad o počasí, výstrahách a teréne.

Privolanie pomoci
Pomoc si privoláš jedným tlačidlom. Stlačením tlačidla odošleš núdzovú správu a zároveň si prepojený na dispečing Horskej záchrannej služby. Okrem GPS polohy zdieľaš zdravotné údaje, špecifikáciu problému, kontakty na blízke osoby a ďalšie dôležité informácie, ktoré urýchlia pomoc.

Kniha vychádzok a túr
Opatrnosti na horách nikdy nie je dosť a preto si svoju túru dôkladne naplánuj. Pomôže ti v tom elektronická kniha vychádzok a túr, kde vyberieš oblasť pohybu, štart a cieľ túry a jej časové trvanie, navyše dostaneš aj varovania a výstrahy pred živelnými alebo inými život ohrozujúcich udalosťami v danej oblasti. Ak budeme mať o tebe tieto informácie a ty sa nám po návrate z túry neozveš, prídeme ti na pomoc.

Miesta záujmu
Aplikácia podľa tvojho GPS určí, kde sa nachádzaš a ukáže ti oblastné strediská Horskej záchrannej služby, najbližšie záchranné zdravotné stanice, databázu automatizovaných externých defibrilátorov (AED), horské chaty, meteostanice s aktuálnymi informáciami o počasí, vrátane webových kamier.

Varovania a výstrahy
Nespoliehaj sa na to, že sa ti nič nestane, spoľahni sa radšej na aplikáciu, ktorá ti pre oblasti slovenských hôr zobrazí výstrahy pre daný deň, lavínové nebezpečenstvo i počasie a ty sa tak vrátiš v poriadku domov. Ak nie si profík, tak pre teba máme aj pravidlá pohybu na horách, horské záchranné „desatoro“, základy prvej pomoci, vrátanie interaktívneho návodu resuscitácie.

Fungovanie v zahraničí
Pomoc jedným tlačidlom si privoláš aj v Česku, Maďarsku a Rakúsku, kde sú tiesňový hovor a núdzová SMS presmerované na záchrannú zdravotnú službu alebo horskú službu danej krajiny. Jedna aplikácia ti tak pomôže vo viacerých krajinách bez nutnosti sťahovania lokálnej appky.

KUBO – detské knihy

Čítajte, učte sa a zabávajte. Kubo je digitálna knižnica pre deti plná stoviek e-kníh, ktoré potešia nielen vaše oči. Rozprávky, príbehy, encyklopédie, riekanky. S Kubom majú deti vždy čo čítať!

Kubo, to je digitálna knižnica, obsahujúca stovky detských kníh v atraktívnom, modernom grafickom spracovaní. Appka je dizajnovaná pre deti od 2 rokov, so zameraním na predškolákov a malých školáčikov. Odteraz má rodina vždy poruke kvalitnú knižku na čítanie. Či už sa jedná o beletriu, alebo náučnú literatúru vo forme obrázkových encyklopédií, to všetko za mesačný poplatok dostanete k neobmedzenému čítaniu.

originálne rozprávky
moderné rozprávky od domácich aj svetových autorov
encyklopédie a obrázkové knihy
didaktické knižky, ktoré naučia dieťa novým schopnostiam
básničky, riekanky od klasických slovenských autorov na precvičovanie jazýčka

Výhody KUBA
nikdy sa nekončiace čítanie vždy poruke
nové publikácie každý deň
odporúčaná literatúra podľa veku a záujmov dieťaťa
šetrí životné prostredie

KUBO - detské knihy
KUBO - detské knihy
Developer: KuboMedia
Price: Free
 • KUBO - detské knihy Screenshot
 • KUBO - detské knihy Screenshot
 • KUBO - detské knihy Screenshot
 • KUBO - detské knihy Screenshot
 • KUBO - detské knihy Screenshot
 • KUBO - detské knihy Screenshot

Pharm-In Apps

Mobilná aplikácia Pharm-In Apps ponúka na jednom mieste všetky dôležité informácie o liekoch registrovaných v SR. Údaje v aplikácii sú denne aktualizované, prehľadne zobrazené a kdekoľvek dostupné, takže ku všetkým informáciám je možné sa dostať pohodlne v priebehu niekoľkých sekúnd. Stačí naozaj niekoľko klikov a máte prehľad o:

 • všetkých základných informáciách o lieku, vrátane SPC
 • cenách, úhradách a doplatkoch zvoleného lieku a konkurencie, vrátane referenčných cien a predikcií do budúcnosti
 • podmienkach úhrady, vrátane indikačných a preskripčných obmedzení
 • prebiehajúcich konaniach o cene a úhrade na portáli MZ SR a ich úspešnosti
 • spotrebe liekov a výdavkov zdravotných poisťovní
 • cenách liekov v krajinách EÚ

Mobilná aplikácia Pharm-In Apps využíva dostupné a vyžiadané údaje z verejne dostupných zdrojov a z desktopovej verzie aplikácií. Údaje v aplikácii sa preberajú z viacerých zdrojov tak, aby boli ľahko a rýchlo využiteľné. Aktualizujú sa každý deň, resp. v rovnakej frekvencii ako sa aktualizujú údaje v zdrojových databázach.

Aplikácia obsahuje okrem údajov preberaných z verejne dostupných zdrojov aj vlastné výpočty a analýzy, ktoré sa opierajú o platné legislatívne a metodické normy a tiež znalosti a skúsenosti z oblasti rozhodovacej praxe MZ SR.

Pharm-In Apps
Pharm-In Apps
Price: Free
 • Pharm-In Apps Screenshot
 • Pharm-In Apps Screenshot
 • Pharm-In Apps Screenshot
 • Pharm-In Apps Screenshot
 • Pharm-In Apps Screenshot

Najlepšie slovenské aplikácie (9/2020): Nominácie 4ka Android Code 2020

Portál MojAndroid v spolupráci s operátorom 4ka pripravuje anketu 4ka Android Code, kde čitatelia hlasujú za najlepšie slovenské aplikácie. Aj tento rok sme sa rozhodli anketu zatraktívniť – každý mesiac prinesieme výber aplikácií zo Slovenska a na konci článku bude anketa, kde môžete vybrať jednu aplikáciu, ktorá sa vám najviac páči. Aplikácia, ktorá získa najviac hlasov automaticky postúpi do hlasovania v ankete 4ka Android Code 2020 na konci roka.

Anketa: Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (9/2020)

 • Horská záchranná služba (50%, 45 hlasujúcich)
 • Pharm-In Apps (37%, 33 hlasujúcich)
 • KUBO - detské knihy (13%, 12 hlasujúcich)

Celkový počet hlasujúcich: 90

Loading ... Loading ...
16.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+