MojAndroid

Slovenská pošta je jedným z prvých štátnych podnikov, ktoré pred rokmi začali inovovať svoje služby s cieľom zvýšenia ich informatizácie a prepojenia na nové platobné a mobilné systémy. Najnovším počinom je nová verzia jej mobilnej aplikácie, ktorá je určená pre platformy Android a iOS. Nové používateľské rozhranie ponúka viacero možností sledovania zásielok a vyhľadávania informácií o najbližších prevádzkach Slovenskej pošty.

Slovenská pošta

Cez aplikáciu Slovenskej pošty môžu zákazníci spravovať svoje zásielky či zistiť informácie o pobočkách. Vedenie Slovenskej pošty pokračuje v plnení cieľov stratégie “Pošta 2020”, ktorá sa zameriava na modernizáciu služieb pre ľudí a zefektívnenie procesov.

Slovenská pošta aplikácia 1

Upozornenia na zásielky s vašim emailom a telefónnym číslom

Nová aplikácia má jednoduché a priehľadné grafické rozhranie, ktorému dominuje žltá, biela a samozrejme modrá farba. Tmavý režim ale v aplikácii nehľadajte. Hlavnou filozofiou aplikácie je rýchlo poskytnúť informácie o zásielkách a prevádzkach Slovenskej pošty. Na obrazovke Zásielky si môžete pridať sledovanie odoslaných zásielok podľa podacieho čísla alebo naskenovaného čiarového kódu. Pokiaľ zadáte do aplikácie svoje telefónne číslo alebo e-mailovú adresu, tak môžete vidieť aj zásielky zaslané vám, ak v nich odosielateľ uviedol jeden z týchto dvoch údajov.

“Významný prínos mobilnej aplikácie Slovenskej pošty vidím predovšetkým v pohodlí, ktoré zákazníkom ponúka. Zákazníci si môžu kedykoľvek a kdekoľvek skontrolovať svoje zásielky, kedy ich doručíme, môže si termín a spôsob ich doručenia upraviť podľa svojich predstáv. Prepojenie mobilnej aplikácie Slovenskej pošty s prevádzkovými systémami bolo technicky aj časovo nesmierne náročné. Som preto veľmi rád, že sanám to v projektovom tíme podarilo. Už dnes máme množstvo nápadov an ďalšie funkcionality aplikácie a sme pripravení vo vývoji aplikácie pokračovať”

René Kubiš, riaditeľ úseku prevádzky

Slovenská pošta aplikácia 2

Pokročilé vyhľadávanie prevádzok Slovenskej pošty

Na ďalšej obrazovke Pošty si môžete vyhľadať na mape prevádzky Slovenskej pošty. Pokiaľ aplikácii povolíte prístup k polohe, automaticky vám ukáže tie najbližšie v okolí aj so vzdialenosťou v kilometroch. Dokonca sa k nim môžete nechať navigovať jednoduchým kliknutím pomocou Google Máp. Pri zobrazených prevádzkach sa zobrazuje ich adresa, telefónne číslo, poskytované služby a otváracie hodiny na celý týždeň.

Možnosť vybrať si poradový lístok

Vo vybraných prevádzkach je vidieť aj počet ľudí v rade a možnosť vybrať poradový lístok. V nastaveniach si môžete zapnúť notifikácie na zmenu stavu zásielky, upozornenie na ukončenie uloženia zásielky 3 dni dopredu a upozornenie na uloženie vám poslanej zásielky na blízkej pošte podľa vašej aktuálnej polohy. Aplikácia podporuje okrem slovenského jazyka aj anglický. Stiahnete si ju bezplatne z oficiálneho obchodu Google Play.

Stratégia Pošta 2020

Slovenská pošta pokračuje v napĺňaní stratégie “Pošta 2020” zameranej na zefektívnenie procesov a modernizáciu služieb pre zákazníkov. Už dnes môžu zákazníci využívať pripojenie na internet cez Wi-Fi na takmer 50 poštách. Od februára 2019 môžu obyvatelia zaplatiť na poštách platobnými kartami Mastercard, VISA a Diners Club. Tohtoročnou novinkou pre zákazníkov je aj rýchly výber hotovosti na poštách.

Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Slovenská pošta vám umožní vybrať peniaze na pobočke ako z bankomatu
29.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+