MojAndroid

Slovenská pošta spúšťa pre svojich zákazníkov novú službu na pobočkách – Rýchly výber. Zákazníci tak môžu výhodne získať hotovosť z platobnej karty podobne ako z bankomatu priamo na pošte. Službu Rýchly výber môžu zákazníci využiť na každej z viac ako 1 500 pôšt na Slovensku.

Na Slovensku je približne 900 malých obcí, kde žiadna banka nemá umiestnený bankomat. Slovenská pošta s najväčšou pobočkovou sieťou na Slovensku tak ponúka obyvateľom možnosť získať hotovosť priamo na všetkých vyše 1 500 pobočkách pôšt. Poplatok za službu Rýchly výber začína už od 1,80 €, čo je porovnateľné s poplatkami bánk za výbery kartou z cudzích bankomatov.

Na takmer 2 900 označených priehradkách môžu zákazníci pošty požiadať o službu Rýchly výber, ktorá im umožní získať peniaze z platobných kariet Mastercard, VISA, Diners Club. Pracovník pošty vydá zákazníkovi požadovanú sumu v hotovosti. Zákazník si môže požiadať o Rýchly výber v rozmedzí od 20,01 EUR do 1 000 EUR, pričom je nevyhnutné, aby sa identifikoval platným dokladom totožnosti.

Služba Rýchly výber je službou vydávania elektronických peňazí Slovenskej pošty v spolupráci s SPPS, a.s. a je spoplatnená podľa aktuálneho cenníka. V záujme Slovenskej pošty je modernizovať a zefektívňovať služby pre zákazníkov s ohľadom na aktuálny trend elektronizácie služieb. Nezabúdame ale aj na tých zákazníkov, ktorí dôverujú viac hotovostným platbám alebo potrebujú hotovosť, zatiaľ čo nablízku nie je žiaden bankomat.

Slovenská pošta pokračuje v napĺňaní stratégie Pošta 2020 zameranej na zefektívnenie procesov, modernizáciu a zavádzanie nových služieb pre zákazníkov. Od februára je možné zaplatiť na poštách platobnými kartami Mastercard, VISA a Diners Club. V úvodnej testovacej prevádzke na prvých 100 pobočkách si zákazníci mohli od začiatku decembra vyskúšať prioritné vydávanie balíkov cez Balíkovne. Od decembra tiež na vybraných IOM poštách vybavia zákazníci osvedčenie listinných dokumentov zaručenou konverziou. Zákazník tak na pošte získava úradne overenú kópiu dokumentu použiteľnú na právne účely. Od novembra môžu zákazníci jednoducho a rýchlo zaplatiť faktúry na pobočkách pomocou Pay by Square, ktorý umožňuje bezchybné zaplatenie faktúr prostredníctvom QR kódu. Od októbra minulého roka zasiela Slovenská pošta svojim zákazníkom úradné zásielky prostredníctvom centrálneho doručovania.

Náš tip
Slovenská pošta chystá pre rok 2019 nové možnosti platby, mobilnú aplikáciu a ďalšie zmeny
20.3.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+