MojAndroid

V poslednom čase roztrhlo vrece s požiadavkami na rôzne požiadavky, ktoré sa priamo alebo nepriamo dotýkajú volebného systému v Slovenskej republike, ako aj nápady na nové spôsoby volieb prostredníctvom internetu.

S jedným návrhom a aktívnym spôsobom v podobe jednoduchej ukážky prichádza aj spoločnosť SmartOnCloud.com, ktorá prináša jedinečnú aplikáciu eVolby 2012 (eElections), ktorá by mohla byť prvou lastovičkou v tom, ako zjednodušiť a zlacniť voľby (akékoľvek) v našej krajine.

Aplikácia ponúka kompletný zoznam politických strán, kompletný zoznam všetkých kandidátov, ktorým môže „volič“ dávať bez problémov preferenčné hlasy a zároveň si môže vybrať stranu, ktorá mu je sympatická.

Samozrejme, aplikácia má isté nedokonalosti, a vďaka nim by momentálne nebola použiteľná na ostré voľby (iba jeden hlas, zabezpečenie, preferenčné hlasy obmedzenia, výber strany obmedzený iba na jednu). Je však vynikajúcim nástrojom na to, ako získať údaje o volebných preferenciách používateľov Android zariadení.

Samozrejme, aplikácia je len akýmsi náznakom, návodom pre kompetentných, kadiaľ by sa mohol vývoj uberať, keď sa zmení volebný systém a zákon. Dúfajme teda, že kompetentní nás čoskoro časovým skokom dobehnú a razom sa svojim myslením ocitnú v našom storočí pri návrhoch o zmenách volebného zákona.

Zdroj, foto: Android Market

eVolby 2012 (eElections)
SmartOnCloud.com
Verzia 1.0 (18. 2. 2012)
Veľkosť 178 kB
2.2+

Zadarmo

21.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+