MojAndroid

Adventná výzva #SklapniMobil od Samsungu pozostáva z 24 denných detoxikačných úloh. Do dnešného dňa sa do nej zapojilo 6 878 Čechov a 5 645 Slovákov. Stačí sa zaregistrovať na stránke sklapnimobil.cz/sk do rána 23. decembra a môžete vyhrať skladací smartfón Samsung Galaxy Z Fold3 5G, uvádza Samsung v tlačovej správe.

V rámci tejto výzvy sú verejnosti dostupné tipy, ako zlepšiť návyky pri používaní telefónu. Záujemcovia o výzvu si môžu od začiatku decembra vyskúšať jednoduché každodenné úlohy týkajúce sa digitálnej rovnováhy, ako napríklad „Vyberte si 3 profily na sociálnych sieťach, ktoré vo vás vyvolávajú negatívne pocity, a prestaňte ich sledovať.“ (4.12.) alebo „Zažite noc bez mobilného telefónu! Hodinu a pol pred spaním odložte telefón a držte ho čo najďalej od postele.“

Samsung Galaxy Z Fold3
Samsung Galaxy Z Fold3 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť Samsung pred spustením výzvy uskutočnila na Slovensku prieskum na vzorke 1 050 respondentov vo veku 18 – 65 rokov. Ukázalo sa, že najmä mladšia generácia vníma svoj vzťah k smartfónu ako problematický.

  • 79,2 % z nich s ním trávi viac času, ako by chceli
  • Viac ako 40 % mladých ľudí bude mať smartfón na dosah aj pri štedrovečernom stole

„Obrovský záujem verejnosti o digitálnu rovnováhu a zároveň výzvu #SklapniMobil nás úprimne, ako najväčšieho výrobcu smartfónov, potešil. Súčasne to dokazuje, že táto téma je pre Slovákov dôležitá. Veríme, že výzvy, ktoré sme pripravili spolu s odborníkmi, budú Slováci absolvovať aj budúci rok a zoberú si ich za svoje. Všetkým prajeme pokojné sviatky a veľa digitálnej pohody,“

 Petra Bačková, Brand marketing & PR SK, Samsung Electronics Czech and Slovak.

Adventný kalendár je stále k dispozícii na webovej stránke www.sklapnimobil.cz/sk, kde si môžete pozrieť jednotlivé výzvy a zaregistrovať sa na tie najnovšie. Tí, ktorí tak urobia do rána 23. decembra, budú zaradení do posledného žrebovania o Samsung Galaxy Z Fold3. Samotné výzvy na stránke zostanú aj po 24. decembri.

21.12.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+