MojAndroid

Sharp na výstave CEATEC ukázal niekoľko zaujímavých noviniek. Už v blízkej budúcnosti by mohol začať masovo vyrábať nové typy displejov, ktoré budú určené nielen pre smartfóny, ale najmä pre použitie v neustále populárnejšom segmente virtuálnej reality. Spoločnosť totižto ukázala prototyp displeja, ktorý ponúka pixlovú hustotu na úrovni 1000 ppi. Dnešné smartfóny pritom bežne ponúkajú zobrazovacie panely s polovicou tejto hodnoty.

Samozrejme, v bežných scenároch použitiach nemá takto vysoké rozlíšenie zmysel, vo virtuálnej realite však nadobúda nový význam. Vzhľadom na to, že pri používaní VR headsetov je oko používateľa veľmi blízko k samotnému displeju, tak je veľmi dôležitý práve údaj o hustote rozloženia pixelov. Sharpu sa pritom podarilo vytvoriť panel s veľkosťou len 2 palce, no s rekordne vysokým rozlíšením 2160 x 1920 px.

screen-for-vr-headsets

Okrem toho Sharp predstavil aj nový prototyp edge-to-edge displeja pre smartfóny. Takýto zobrazovací panel nemá žiadny rámik a na prvý pohľad vyzerá skutočne atraktívne. Má veľkosť 5,2″ a rozlíšenie 1920×1080 px. Je však otázne, kedy ho spoločnosť začne ponúkať aj výrobcom smartfónom. Predpokladáme, že by to ale mohlo byť už v priebehu zajtrajška.

Zdroj: phonearena

6.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+