MojAndroid

Slovenské herne štúdio Hipstersaurus Rex prichádza so zaujímavou hrou Shape Hunt. Tá je postavená na základoch obľúbenej retro hry Arkanoid, no výrazne mení celý herný princíp. Základ ale zostáva rovnaký – odrážate guľôčku, ktorá vám nesmie spadnúť, resp. v tomto prípade nesmie vyletieť z herného plátna. To je ohraničené niekoľkými prstencami vytvorenými z kociek, ktoré po jednom alebo niekoľkých dotykoch guľôčky zmiznú a zvýšia tak náročnosť pre udržanie guľôčky v hre.

Jej správne smerovanie pritom zabezpečujete otáčaním celého herného plátna tak, aby vždy narazila na niektorú z kociek a nikdy nevyletela mimo plátna. Ak sa vám podarí zničiť všetky kocky v strednom prstenci, automaticky bude doplnený prstenec na vonkajšiu hranicu poľa a takto môžete postupovať prakticky donekonečna. Hra pritom obsahuje dva herné módy – Endless, kde je vašou úlohou vydržať čo najdlhšie a nahrať čo najvyššie skóre a mód Limited, ktorý je ohraničený časom.

V oboch prípadoch je možné vybrať si jednu zo štyroch náročností hrania, vďaka čomu bude hra ešte väčšou výzvou, no zároveň budete získavať viac bodov. Celý herný princíp je doplnený aj o špeciálne kocky, ktoré vám v hre buď pomôžu, alebo vám dajú do cesty dočasnú prekážku. Okrem toho nechýbajú ani rôzne power-upy, prostredníctvom ktorých si viete hru zjednodušiť.

Hra Shape Hunt obsahuje aj mikrotransakcie, no ako uvádzajú autori, nie sú vôbec povinné a určite nie sú podmienkou pre absolvovanie hry. Tá totiž nemá žiadne levely, a tak nebudete nútení kupovať si vylepšenia prostredníctvom mikrotransakcií, keďže hru môžete hrať donekonečna a zlepšovať svoje schopnosti aj bez kúpy dodatočných vylepšení. Nenájdete tu ani otravné reklamy. Tie sú v hre umiestnené šikovným spôsobom – za pozretie reklamy totiž získate odmenu. Autori tiež uvádzajú, že v hre sa vám nikdy nezobrazí žiadna reklama, pokiaľ na ňu sami nekliknete.

V hre nechýbajú ani achievmenty a rebríčky najlepších hráčov, vďaka čomu budete dostatočne motivovaní. Ide o veľmi pekne spracovanú hru, ktorá spĺňa všetky charakteristiky úspešného mobilného titulu – je jednoduchá na ovládanie, ponúka možnosť rýchleho opakovania a tiež ponúka dostatočnú motiváciu na to, aby ste sa k nej vrátili. Samozrejme, je dostatočne náročná na to, aby aspoň spočiatku každé kolo netrvalo niekoľko minút, ale iba niekoľko sekúnd. Počiatočné neúspechy vás tak môžu motivovať k tomu, aby ste hraím trávili viac času. Ide tiež o jeden z tých titulov, ktoré môžete hrať päť minút v rámci odreagovania sa od práce, ale aj celé hodiny vo chvíľach relaxu. Hoci autori uvádzajú, že ide o hru odvodenú od Arkanoidu, v skutočnosti ide o originálne spracovanie tohto retro titulu s rôznymi vylepšeniami. Shape Hunt si určite zaslúži miesto v telefóne herného nadšenca, ktorému ponúkne hodiny zábavy.

Verzia: 1.0.01
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.01
Aktuálna cena: Zdarma

5.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • MINKY

  Skúsil som tú to hru, ale akosi mi nefungovalo ovládanie, alebo to neviem. Gulička lietala ako chcela a na moje otáčanie telefón som mal pocit že nereaguje. Hneď som to aj odinštaloval.

  • HipstersaurusRexApps

   Dobrý deň,
   podľa toho čo hovoríte ste asi točili telefónom? Alebo dotykom po obrazovke? Pokiaľ dotykom po obrazovke, tak sa na to určite pozrieme, vďaka za feedback a pokiaľ celým telefónom, ďakujeme za super tip, ale hra sa takto zatiaľ ovládať nedá :) (aj keď nad tým uvažujeme). Želáme pekný deň :)

+