MojAndroid

Projekt Smart Green Mobility v rámci svojho programu vyrazil na stredné školy, ktorých študenti prejavili najvyšší záujem o vzdelávanie v témach z oblasti zelenej mobility. Hlavným cieľom projektu je priblížiť mladým ľuďom dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti.

Okrem teoretickej časti, ktorá je stále dostupná na oficiálnej stránke Smart Green Mobility, pre vybrané školy bola pripravená aj možnosť vyhrať výstavu elektromobilov a smart technológií priamo v ich priestoroch. Študenti tak jednak boli motivovaní rozširovať svoje obzory a súčasne sa mohli naživo zoznámiť s vecami, ktorým sa venovala teória projektu Smart Green Mobility. K tomu sa pripojili aj súťaže o atraktívne ceny.

Projekt Smart Green Mobility na tretej zastávke

Počas tejto fázy projektu sme spoločne navštívili tri stredné školy, ktorých študenti si mohli na vlastnej koži vyskúšať budúcnosť už dnes. Študenti sa mohli previezť na elektromobiloch a elektrifikovaných vozidlách viacerých značiek. Do školy sme priniesli vozidlá ako Mercedes-Benz EQE 500, BMW iX M60, Porsche Taycan Cross Turismo, Škoda Enyaq iV, Volvo XC40, Citroen C5X, DS 3, Hyundai IONIQ 5 a Volkswagen ID. Buzz.

Okrem spomínanej zelenej mobility sme sa však zamerali aj na smart technológie. V bratislavskej Devínskej Novej Vsi si tak študenti mohli prezrieť a odskúšať smart zariadenia od výrobcov ako HTC, TCL, Xiaomi, Philips, GreenWay či Lenovo.

To, ako byť smart so svojimi peniazmi študentom priamo na mieste ukázala Tatra banka s projektom VR Generation s Egom. Počas prednášok si študenti mohli svoje obzory rozšíriť o zaujímavé informácie z oblastí nabíjania elektromobilov a vďaka rozhovorom s špičkovými slovenskými odborníkmi mali možnosť prejsť aj témy, ktoré sa bežne neriešia. Pozrite sa spolu s nami na fotogalériu, ktorá ukazuje, ako to celé vyzeralo priamo na mieste akcie.

Fotogaléria

Náš tip
Asus predstaví špičkový kompaktný smartfón. Zenfone 10 je už za rohom
9.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+