MojAndroid

Pojem smart home je na výstave CES 2017 dosť veľkou témou, a kým firmy prinášajú chladničky či inteligentné hrebene, je tu niekto, kto myslí na všetkých. Sevenhugs prináša na CES jedinečný ovládač Sevenhugs Smart Remote, ktorým dokážete ovládať televízor, osvetlenie, termostat či reproduktory. Alebo skrátene, spolu je kompatibilný vraj s takmer 25000 zariadeniami s pripojením. Smart remote využíva rozhranie Bluetooth, WiFi a Infraport a všetko korunujú tagy, senzory, ktoré rozmiestníte po svojom dome. Tým potom priradíte rôzne funkcionality vďaka aplikácii Sevenhugs a ak na ne namierite ovládačom, zobrazí sa vám napríklad počasie alebo si privoláte taxík cez Uber (vďaka otvorenému API). Celá “veda” s ovládaním spočíva v tom, že Smart Remote len namierite na jednotlivé zariadenia. Na 3,53” displeji ovládača sa už potom automaticky zjaví ponuka, čo môžete so zariadením spraviť. Teda napríklad znížite hlasitosť reproduktora, prepnete TV kanál, zažnete svetlá a tak ďalej.

Spoločnosť Sevenhugs predstavila Smart Remote už v novembri minulého roka v rámci svojej veľmi úspešnej kampane na Kickstarteri. Jeho cena sa na prvý pohľad nemusí zdať najnižšia, stojí 300 dolárov, no v práve prebiehajúcej kampani si ho stále môžete kúpiť za 229 dolárov, teda asi 219 eur. V cene sú však okrem nabíjacej stanice, obalu a samotnného ovládača dokonca aj 3 spomínané senzory, ktoré môžete umiestniť na rôzne miesta a priradiť im požadované funkcionality.

Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+