MojAndroid

V dnešnom vyťaženom svete plnom práce a povinností nie je žiadným prekvapením, že mnoho ľudí využíva mobilné technológie, ako pomôcku v snahe dosiahnuť lepší spánok. Na trhu sú už stovky mobilných aplikácií alebo produktov, ktoré im s týmto pomôžu. Pred veľtrhom CES 2015 sa však objavila spoločnosť s názvom Sevenhugs, ktorá vytvorila jeden produkt pre všetkých členov rodiny, ktorý sa skladá z centrálneho zariadenia HugOne a malých monitorovacích zariadení Minihugs, ktoré sledujú spánok každej osoby.

Tieto minihugs sa umiestnia na kraj postele a keď si osoba ľahne, začne sledovať kedy upadne do spánku, ako sa správa počas neho a kedy vstane. Všetky tieto informácie poputujú späť do HugOne, odkiaľ si používatelia môžu prezerať aktivitu každého člena domácnosti pomocou mobilnej aplikácie. Snímače Minihugs navyše dokážu monitorovať vlhkosť či teplotu priestoru a pripojiť sa k inteligentnému termostatu a upraviť na základe toho vykurovanie.

Monitorovacie zariadenie Minihug
Monitorovacie zariadenie Minihug

Najvýraznejším prínosom spoločnosti Sevenhugs je práve prístup zameraný na celú rodinu. Rodičia tak môžu mať prehľad, kedy chodia ich deti spať a či aj naozaj spia. Taktiež môžu obdržať notifikácie, kedy je ten správny čas zobudiť dieťa podľa spánkových cyklov. Zariadenie sa bude predávať, ako celok (centrálny HugOne + 2 senzory minihugs) za 169 amerických dolárov od začiatku Marca tohto roka. Dodatočné senzory sa budú dať dokúpiť za 39 dolárov. Viac informácií nájdete na domovskej stránke seven-hugs.com.

https://www.youtube.com/watch?v=S4Gdj7WX3uc

Zdroj: theverge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+