MojAndroid

Nový rad smartfónov je určený najmä mladým používateľom, ktorí uprednostňujú štýlový dizajn a prémiové funkcie za dostupnú cenu. Séria Huawei Nova 12 mala svoju premiéru na čínskom trhu už koncom roka a teraz Huawei na svojom oficiálnom Twitter účte (sieť X) oznámil jej príchod na globálny trh. Výrobca v príspevku spomína model Huawei Nova 12s, no na globálnej stránke nájdeme i Huawei Nova 12i a Nova 12 SE.

 

Prečítajte si: 

Huawei Nova 11 sa predáva aj na Slovensku

Zatiaľ nie je jasné, ktoré modely konkrétne na Slovensko prinesie. V domácej Číne sa predáva viacero verzií série. Zatiaľ sa Huawei o základnom modeli Nova 12 na svojom účte nezmienil. Predchádzajúcu generáciu, Huawei Nova 11, si ale kúpite aj na Slovensku.

Huawei nova 11

Pokiaľ by sa k nám dostala základná verzia a jej špecifikácie by sa od tej čínskej nezmenili, môžeme sa pripraviť na 6,7-palcový OLED displej, 7 nm čipset Kirin 830, 50 MP hlavný fotoaparát a 60 MP selfie kameru s nahrávaním 4K videí. Práve predný fotoaparát bude zrejme najväčším lákadlom pre mladých ľudí, ktorí sa často fotia na sociálne siete. Batéria s kapacitou 4 600 mAh podporuje rýchle 100 W nabíjanie.

Huawei Nova 12
Huawei Nova 12 | Zdroj: Huawei

Sériu Huawei Nova 12 tvorí viacero modelov

Ak by Huawei na globálny trh priniesol aj Nova 12 Pro, čo je ale málo pravdepodobné, medzi základnými parametrami má telefón uvedený 6,76” OLED displej s jemným rozlíšením 1 224 x 2 776 bodov, Kirin 9000S a rovnakú batériu i selfie fotoaparát ako základný model Nova 12. Hlavný 50 MP fotoaparát ale ponúka premenlivú clonu f/1.4 – f/4.0.

Zrejme však prinesie odľahčený model Huawei Nova 12 SE, ktorý už nájdeme na globálnej webovej stránke Huawei, spolu s modelmi Huawei Nova 12s a Huawei Nova 12i. Keď sa dozvieme viac informácií o dostupnosti a cene na slovenskom trhu, budeme vás informovať.

Séria Huawei Nova 12
Séria Huawei Nova 12 | Zdroj: Huawei

Google služby stále chýbajú

Telefóny Huawei Nova patria k dizajnovo vydareným, s tenkou konštrukciou a veľmi dobrou výbavou, no ich nevýhodou je chýbajúca podpora pre Google služby. Aj keď sa bez nich dá Huawei smartfón používať bez väčších problémov a nainštalujete si takmer všetky najobľúbenejšie aplikácie, stále to je pre mnohých používateľov zásadným obmedzením, a dávajú tak prednosť iným značkám, ktoré sa neocitli na čiernej listine vlády USA.

Náš tip
Tieto Samsungy dostanú v marci nadstavbu One UI 6.1 s novinkami Galaxy AI

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+