MojAndroid

Všetci poznáme útrapy väčšiny súčastných mobilných zariadení a gadgetov. Ich Achilovou pätou je slabá výdrž na batériu. V segmente inteligentných hodiniek však možno príde zmena. Švajčiarsky startup totiž na Kickstarteri sľubuje hodinky Sequent s nekonečnou výdržou. Ako je to možné? Do svojich hodiniek Švajčiari implementovali kinetické dobíjanie, teda nabíjanie skrze pohyb ruky človeka. Šikovný systém sa vďaka otrasom ruky uvádza do pohybu a tvorí energiu. Jeden deň nosenia ich má dobiť až na 100 dní fungovania.

https://www.youtube.com/watch?v=CS1ZRYQCm-o

Hodinky obsahujú snímač srdcového tepu, monitorujú spánok, obsahujú GPS, upozorňujú na notifikácie. Ako ste si však z obrázkov všimli, nemajú displej. Je tu klasický analóg v podaní ručičiek. Obsahujú však pripojenie Bluetooth, cez ktoré posielajú informácie do smartfónu a samozrejme, sú pripojené k potrebnej appke.

Nuž, sme zvedaví, či hodinky Sequent splnia to, čo šľúbujú. Na Kickstarteri sa im zatiaľ totiž pomerne darí a dajú sa predobjednať za 198 dolárov. Je to príjemná cena v porovnaní s finálnou sumou 438 dolárov, za ktoré sa majú predávať. Prvé kusy majú k záujemcom doraziť už v decembri tohto roka.

Mali by ste o takéto hodinky záujem? Uprednostňujete skôr hodinky s displejom?

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+