MojAndroid

Snáď každý používateľ očakáva od svojho vysnívaného smartfónu výborný výkon, skvelé fotografie, ale tiež výbornú výdrž na jedno nabitie, pri ktorej by nebol nútený nabíjať smartfón každý večer. Jeden zaujímavý koncept práve prichádza a ide o mobilný telefón, ktorý neobsahuje batériu. Od smartfónu má síce ďaleko, ale už len myšlienka telefónu bez batérie je viac ako pozoruhodná.

Aktuálne poznáme už funkčný prototyp z Washingtonskej univerzity

Náš tip
Rozkladateľý smartfón od Samsungu: Dočkáme sa ho už tento rok? | KONCEPT

Telefón bez batérie dokázal úspešne uskutočniť hovor prostredníctvom platformy Skype, a to bez štandardného napojenia na elektrickú energiu prostredníctvom batérie alebo nabíjačky. Skupina z Washingtonskej univerzity, ktorá za týmto konceptom stojí, už vlastní funkčný prototyp zariadenia bez batérie.

Nejde o žiadnu sci-fi predstavu

Na prvý pohľad môže ísť o nejakú falošnú či nereálnu predstavu. Telefón bez batérie však získava energiu z okolitého prostredia. Na fungovanie prístroja je potrebná energia približne 3,5 mikro Wattov. Túto energiu získava prístroj z okolitých rádiových signálov a tiež prostredníctvom svetla. Zariadenie totiž disponuje malým solárnym článkom, ktorý premieňa slnečné svetlo na potrebnú elektrickú energiu.

Ide o skutočne zaujímavý koncept a my sme zvedaví, kam sa môže o pár rokov posunúť. Aktuálne však ide o prvý prototyp bez displeja, ktorý je jeden z najväčších odberateľov elektrickej energie v našich súčasných smartfónoch.

Zdroj: washington.edu

10.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+