MojAndroid

O skladateľných smartfónoch sa už dnes diskutuje ako o zariadeniach najbližšej budúcnosti. Už v tomto roku by totižto potenciálne mohli zmeniť smerovanie mobilného priemyslu. Prvé reálne skladateľné a ohybné zariadenia ukázala ako prvá spoločnosť Lenovo ešte minulý rok. Tento rok sa ale očakáva, že sa prvé produkty tohto typu dostanú konečne aj do komerčnej sféry a ku koncovým zákazníkom. Skladateľné smartfóny či tablety majú predstaviť LG aj Samsung, pričom sa odhaduje, že do konca roka 2019 by mohli mať až 20% trhový podiel z predaja všetkých smartfónov.

Foldable-display-smartphone-concept

Ako ale takéto zariadenia budú vyzerať? To je zatiaľ stále v rukách samotných výrobcov, no podľa viacerých dostupných informácií a patentov, by sa Samsung mohol vydať trochu inou cestou. Namiesto toho, aby predstavil smartfón, ktorý sa bude dať ohýbať alebo skladať do rôznych tvarov, tak je pravdepodobné, že svetu ukáže rozkladateľné mobilné zariadenie s displejom, ktorý sa dokáže rozložiť do podoby tabletu. Presne také, ako znázorňujú aj rendery konceptu smartfónu od Samsungu.

Náš tip
Nokia podľa patentov možno chystá vlastné skladateľné zariadenie

Aj keď zatiaľ nie je isté, že skladateľné zariadenia od juhokórejského alebo iného výrobcu budú mať túto podobu, rendery nám dávajú aspoň ako taký obraz o tom, ako by mohli vyzerať v reálnom svete. Nateraz je otázne, ktorý typ konštrukcie nájde u koncových používateľov najväčší úspech. Navyše, pri každom skladateľnom zariadení čelia výrobcovia rôznym technickým problémom, ktoré musia vyriešiť. Či sa im to podarí tento rok, uvidíme už v najbližších mesiacoch.

tess

Zdroj: gizmochina

13.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+