MojAndroid

Aj keď sa to tak momentálne nezdá, tak v nasledovných rokoch majú skladateľné zariadenia zaznamenať veľký nárast popularity. Podľa Kang Chung-seoka, zo spoločnosti Kolon Industries, bude ich nástup na trh doslova raketový. Dokonca verí, že do konca roka 2019 by mohli mať až 20% trhový podiel z predaja všetkých smartfónov.

Náš tip
VIDEO | Folio flexibilný tablet naživo | Lenovo Tech World 2016

Kolon Industries je jedinou spoločnosťou na svete, ktorá momentálne dokáže masovo vyrábať kľúčové komponenty pre flexibilné a skladateľné displeje. Spoločnosť úzko spolupracuje s veľkými hráčmi, ako je Samsung a LG. Podľa Kanga môžeme očakávať, že niekoľko výrobcov začne skladateľné smartfóny vyrábať vo veľkom, a to už v budúcom roku. Niektorí výrobcovia už aj dnes majú prototypy, ktoré fungujú a dokonca ich ukázali aj verejnosti. Jedným z nich je aj Lenovo CPlus a flexibilný tablet Folio.

Náš tip
VIDEO | CPlus ohybný smartfón naživo | Lenovo Tech World 2016

Momentálne je stále otázne, či sa Kangové slová naplnia a skladateľné smartfóny skutočne zaznamenajú veľký nárast popularity. To, ako sa po uvedení na trh uchytia medzi bežnými spotrebiteľmi je dnes možne len ťažko predpovedať a všetko záleží aj od toho, v akej forme a s akou pridanou hodnotou takéto zariadenia prídu. Každopádne, zdá sa, že flexibilné zariadenia prídu a zrejmé, že na ne nebudeme musieť dlho čakať.

Zdroj: androidauthority

 

23.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+