MojAndroid

Už niekoľko rokov prinášame informácie o tom, že spoločnosť Samsung príde so zariadením so skladacím displejom:

Články sú jedna vec, no reálne sme podobné zariadenia od juhokórejského výrobcu ešte nevideli. Samsung sa však nevzdáva a zrejme stále vo vývoji pokračuje, pretože momentálne získal patent na skladacie zariadenie, ktoré sa otvára a zatvára ako kniha.

Faktom zatiaľ je, že prototyp riadneho skladateľného či ohybného smartfónu, ktorý zároveň aj fungoval, predstavilo celkom nečakane Lenovo na svojom podujatí Lenovo Tech World 2016.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Otázkou zostáva, ako sa k patentu Samsungu vyjadrí čínska spoločnosť. Treba totiž uznať, že nový patent od Samsungu sa dosť výrazne podobá na skladateľné zariadenie od Lenova zobrazené na videu nižšie. Iste, nie všetky patenty v skutočnosti uzrú svetlo sveta. To sľubované skladateľné zariadenie od Samsungu je však v pláne už poriadne dlho a my sa ho zrejme naozaj dočkáme.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Ktorý výrobca príde podľa vás na trh prvý s verejne dostupným skladateľným smart zariadením? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: androidauthority.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+