MojAndroid

V posledných týždňoch sa na internete objavuje množstvo špekulácií ohľadom skladacích či modulárnych smartfónov od rôznych značiek. Najnovšie informácie prinášajú patenty spoločnosti Nokia týkajúce sa práve skladania, ohýbania či pretáčania zariadenia. Podľa USPTO (US Patent & Trademark Office) bol udelený patent pre Nokiu na “skladacie zariadenie.” Podľa úradných záznamov, Nokia podala patentovú prihlášku už v roku 2013 a ďalšie dokumenty poukazujú na to, že spoločnosť prišla s pôvodnou myšlienkou už v roku 2005 a teda nejde sa o žiadnu prvoplánovú záležitosť.

Náš tip
Samsung získal patent na skladateľný smartfón. Príde konečne aj na trh?

Najnovší patent od Nokie poukazuje na zariadenie podobné vreckovému zrkadlu. Skladá sa z dvoch rovnako veľkých častí spojených kĺbom. Podľa patentových informácií by mohlo ísť o zariadenie s väčším 6-8 palcovým displejom. Patentované zariadenie tiež údajne obsahuje mechanizmus pre udržanie obidvoch častí pri sebe v prípade zatvorenia zariadenia (podobný mechanizmus používajú niektoré typy notebookov pre zabezpečenie). V súčasnosti nie je jasné, či spoločnosť Nokia skutočne plánuje koncept skladacieho zariadenia, alebo plánuje s týmto patentom nejaký iný projekt. Myšlienka od takto zvučného mena výrobcu je to však rozhodne zaujímavá.

Zdroj : phonearena.com

13.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+