MojAndroid

Mnohí starší ľudia možno nie sú úplnými fanúšikmi technológií, no to neznamená, že výdobytky modernej doby im nemôžu pomôcť. Práve naopak, nový systém senzorov od vedcov z University of Missouri dokáže monitorovať starších ľudí v ich prirodzenom prostredí a upozorniť lekárov na to, ak ich pohyb naznačuje zhoršenie motoriky. Vďaka tomu je možné predpovedať pády seniorov aj tri týždne dopredu.

Systém senzorov je skvelý aj v tom, že nejde o nositeľné zariadenia, ale o sústavu umiestnenú v domácnosti. Tá by nemala seniorov nijako obmedzovať, nie je potrebné senzory dobíjať a monitorovanie tak prebieha neustále. Ak sa pohyb seniorov výrazne spomalí, alebo sa skrátia ich pohyby, systém tieto príznaky vyhodnotí a upozorní na to lekárov. Tí môžu včas konať a zabrániť prípadným pádom, ktoré môžu byť pre starších ľudí často veľmi náročné. Okrem toho, že tieto senzory môžu pomôcť v kritických chvíľach, môžu tiež seniorom dodať dávku odvahy. Keďže sú monitorovaní externým systémom, nemusia sami myslieť na svoje zdravotné problémy.

Zdroj: University of Missouri via engadget

30.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+