MojAndroid

Spoločnosť Sennheiser, ktorá sa preslávila najmä kvalitnými slúchadlami, mikrofónmi a ďalšími audio výrobkami, dnes svetu predstavila nástupcu legendárnych slúchadiel Orpheus HE90. Tie boli v limitovanej edícii 300 kusov predávané ešte pred 25 rokmi za poriadne vysokú cenovku 16-tisíc dolárov. Dnes sme sa dočkali ich nástupcu HE1060, ktorý bol vo vývoji údajne až 10 rokov. Prináša nový signálový procesor, dizajn a motorizovanú dokovaciu stanicu, ktorá sa otvorí po zapnutí elektrónkového zosilňovača. Každé slúchadlo pritom disponuje vlastným zosilňovacím stupňom, čím sa zaručuje tá najvyššia možná kvalita.

Orpheus-sluchadla_5

Slúchadlá sú vyrábané v Nemecku a pozostávajú z viac ako 6000 súčiastok, vrátane pozlátených keramických elektród. Celá konštrukcia zosilňovača je ukrytá v mramorovom šasi, z ktorého vystupujú len elektrónky a pochrómované ovládacie prvky vyrobené z mosadze. Tie sa mimochodom vysúvajú po zapnutí slúchadiel.  Kábel je vyrobený z odkysličenej medi, ktorú pokrýva vrstva striebra.

Orpheus-sluchadla_3

Slúchadlá sú elektrostatické a dokážu reprodukovať zvuk s frekvenciou od 8 do 100-tisíc herzov. Čistota zvukového prednesu nemá vďaka použitým technológiám konkurenciu a na svoje by si teda mali prísť všetci audiofilovia. Žiaľ, slúchadlá nie sú určené pre každého. Ich cena totižto odradí väčšinu záujemcov a dovoliť si ich budú môcť len majetnejší ľudia. Tí si ich budú môcť kúpiť od budúceho roka za sumu 55-tisíc dolárov. Sennheiser vyrobí ročne len 250 kusov.

https://www.youtube.com/watch?v=ITgKtasYagQ

4.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+