MojAndroid

Ešte pred niekoľkými rokmi by bol pohľad na turistov pred miestnou pamiatkou s palicou s upevneným smartfónom na konci prinajmenšom komický. Možno aj pred niekoľkými mesiacmi by sa nad touto skutočnosťou pozastavila väčšina ľudí. Dnes sú už selfie palice rovnakým fenoménom, ako selfie fotografie samé. Pomaly, ale isto sa tieto pomôcky stávajú povinnou výbavou každého turistu. Často je ale veľmi zarmucujúce vidieť osamotených ľudí, ktorí sa fotia selfie palicou. Ešte viac zármutku môže vyvolať osoba, ktorá sa odfotografuje novou selfie rukou.

selfie-arm-3

Áno, čítate správne. Všetko nasvedčuje tomu, že selfie ruka sa stane realitou. Poznáte tie fotografie, na ktorých je dievča v popredí a drží sa mužskej ruky (potenciálne priateľovej) a ťahá ho so sebou? Takéto fotografie sú dnes veľmi populárne a selfie ruka je zrejme odpoveď pre všetkých, ktorí nemajú pri sebe nikoho, s kým by takúto fotografiu vytvorili. Je ale prinajmenšom otázne, či to naozaj stojí za to fotografovať sa s takouto pomôckou, ktorá pre nezainteresovaného okoloidúceho môže pôsobiť naozaj strašidelne.

selfie-arm-2

A to ešte nespomíname fakt, že prototyp na fotografiách nemá zrejme celkom vyladený dizajn. Ruka má totiž veľmi zvláštnu farbu a pôsobí mŕtvo, dokonca až neľudsky. Ak by sa teda takéto zariadenie malo dostať v budúcnosti do predaja, veríme, že farba ruky bude pôsobiť hodnovernejšie. V každom prípade odtieň pokožky je ten najmenší problém a oveľa viac zarážajúci je celkový koncept tohto zariadenia. Čo poviete, použili by ste takúto selfie ruku?

Zdroj: Aric Snee, Justin Crowe via mashable

29.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+