MojAndroid

Mnohí z nás prežívajú deň v zhone. Len málokto si počas pracovného dňa nájde čas na to, aby poslal všetkým svojím kamarátom či známym prianie k ich sviatku alebo aby zorganizoval menšie posedenie s partiou večer v bare. Niekedy sa dokonca ocitáme v situáciách, že sami niečo organizujeme a popri tom, ako máme plnú hlavu príprav, potrebujeme poslať správu všetkým účastníkom, aby na našu akciu nezabudli. Všetky tieto problémy však odteraz môžeme hodiť za hlavu. Privítajte aplikáciu Schemes, ktorá za vás pošle SMS, e-mail alebo správu na sociálnej sieti v čase, kedy to naplánujete.

schemes-main

Schemes je veľmi jednoduchá aplikácia zameraná najmä na praktickosť a svoje funkcie. Po počiatočnom prihlásení do Gmail, Twitter a Facebook účtov umožňuje posielanie plánovaných správ a uverejňovanie nových príspevkov na sociálnych sieťach. Samotné nastavenie plánovanej správy je veľmi jednoduché, stačí si vybrať konto (pri SMS a e-maily aj prijímateľa), napísať samotnú správu a nastaviť deň a čas, v ktorom sa má odoslať. Následne je nutné nechať zariadenie zapnuté a v prípade uverejňovania príspevkov a odosielania e-mailov ponechať zariadenie v čase odoslania správy aj pripojené na internet. Ostatné za vás spraví aplikácia sama.

schemes-2 schemes-1

Čo nám pri posielaní SMS správ a e-mailov veľmi chýbalo, bolo skupinové označenie kontaktov. Ak totižto chcete poslať rovnakú správ viacerým ľuďom naraz, musíte ju naplánovať pre všetkých jednotlivo. Autori by však na tejto funkcii už teraz mali pracovať a je možné, že sa jej dočkáme v ďalšej verzii aplikácie. Čo sa grafického a funkčného spracovania aplikácie týka, musíme ho pochváliť. Schemes je vytvorené v prehľadnom Holo štýle, ktorý je príznačný pre moderné aplikácie a neponúka zbytočne veľa nastavení ani nepotrebných položiek. Nájdete tu len to, čo naozaj potrebujete. Veľmi sa nám páči aj intuitívnosť prostredia, v ktorom sa rýchlo zorientujú aj absolútni začiatočníci.

ďalšou výhodou aplikácie je absencia reklám. Aj napriek tomu, že je aplikácia na Google Play dostupná bezplatne, nenájdete v nej absolútne žiadnu reklamu ani platený obsah, čo si v dnešnej dobe veľmi vážime a chválime autorov. Ak sa vám aplikácia Schemes zapáčila a chceli by ste si ju nainštalovať, kliknite na náš widget nižšie. Nič za to nedáte a pritom veľa získate!

Verzia: 2.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

8.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+