MojAndroid

SanDisk predstavil novú microSD UHS-II kartu s prenosovou rýchlosťou až 275 MB/s. SanDisk Extreme PRO ponúka približne trikrát väčšiu rýchlosť čítania ako Extreme UHS-I microSD karta spoločnosti, ktorá môže prenášať dáta rýchlosťou na úrovni do 90MB/s. Nové rýchlosti zápisu môžu ale dovŕšiť až na 100MB/s. S týmto skokom vpred sú malé SanDisk karty teraz porovnateľné s plnou veľkosťou Extreme PRO SD kariet, ktoré môžu dosiahnuť rýchlosť čítania až 280 MB/s.

Karty predávané pod označením Extreme sú navyše odolné proti nárazu, vysokej teplote a tiež vode. Táto nová trieda kariet sa dodáva v dvoch verziách, a to vo veľkostiach 64 GB alebo 128 GB. SanDisk si myslí, že ak chcete prenášať dáta tak rýchlo, tak pôjde zrejme o veľké súbory, ktoré by 16 GB alebo 32 GB vyplnili pomerne rýchlo. 64 GB a 128 GB vám ponúkne dostatok priestoru pre fotografie a taktiež aj pre záznam videí vo vysokom rozlíšení. Menšia veľkosť je k dispozícii za 163 €, zatiaľ čo tá druhá sa s cenovkou dostala na 272 €.

Zdroj: androidpolice

24.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+