MojAndroid

Na prebiehajúcom MWC 2014 v Barcelone nie je núdza o množstvo noviniek v podobe smartfónov a tabletov, nájdeme tam však aj skutočne zaujímavé kusy príslušenstva. Jedným z nich je rozmerovo nepatrná, ale kapacitne obdivuhodná 128 GB microSDXC UHS-I karta. Používatelia mobilných zariadení si tak do svojich prístrojov budú môcť uložiť ešte väčšie množstvo dát než doteraz. Podľa tvrdenia výrobcu sa na túto kartu súčasne zmestí 16 hodín Full HD videa, 7500 hudobných skladieb, 3200 fotografií a viac ako 125 aplikácií. Rýchlosť čítania dosahuje 30 MB/s a zaraďuje sa do rýchlostnej triedy Class 10, umožňujúcej bezproblémové nahrávanie Full HD videa.

SanDisk 128 GB karta

Navrhnúť a vytvoriť microSD kartu s takouto kapacitou nebolo jednoduché, na jej dosiahnutie použil výrobca 16 vertikálne uložených pamäťových čipov, každý z nich tenší ako ľudský vlas. Zaujímavo tiež pôsobí porovnanie s minulosťou a úroveň miniaturizácie, ktorú sa za posledné roky podarilo dosiahnuť: formát microSD bol totiž spustený v roku 2004, pričom vtedajšia maximálna kapacita predstavovala 128 MB. To znamená, že za desať rokov sa kapacita týchto kariet zvýšila tisícnásobne. Je skutočne vzrušujúce predstaviť si, kam sa ich kapacita môže posunúť v nasledujúcom desaťročí.

128 GB microSD karta od SanDisku sa zatiaľ bude exkluzívne predávať prostredníctvom obchodov bestbuy.com a amazon.com za 199,99 dolárov.

Redakcia ďakuje spoločnosti Samsung za pozvanie na MWC 2014.

Zdroj: sandisk.com

24.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+