MojAndroid

Pri minulotýždňovom predstavení nových smartfónov značky Samsung a ich nového modelu do série Galaxy boli zverejnené všetky podrobné parametre. V našom článku z predstavenia sme spomínali konkrétne hodnoty obnovovacej frekvencie pre Samsung Galaxy S22 Ultra. Podľa informácií z portálu SamMobile si asi ani samotný výrobca nie je istý presnými hodnotami frekvencie.

Prečo Samsung zverejnil informácie, ktoré nie sú pravdivé?

Na internete už nie je problém nájsť špecifikácie pre každý model z radu Galaxy S22. Modely Galaxy S22 a Galaxy S22+ mali pôvodné zverejnenú frekvenciu pre obnovovanie obrazu od 10 Hz do 120 Hz. Najvýkonnejší typ novinky s názvom Galaxy S22 Ultra má v parametroch uvedenú hodnotu obnovovania v rozmedzí od 1 Hz do 120 Hz.

Mohlo by vás zaujímať:

✅ Polícia upozorňuje na nebezpečné SMS správy, ktoré zaplavili Slovensko
✅ Koľko bude stáť HBO Max u susedov? Na Slovensku zaplatíme takmer najviac
✅ Najlepšie slovenské Android aplikácie za mesiac (2/2022)

Niekoľko dní po predstavení Galaxy Unpacked 2022 spoločnosť Samsung zmenila parametre obnovovania obrazu pre modely Galaxy S22 a S22+ na novú hodnotu od 48 Hz do 120 Hz. Nie je však neznáme, prečo nastala takáto náhla zmena v špecifikáciách. Na nemeckom trhu sa predávajú verzie s čipsetom Exynos 2200 a ešte stále v parametroch nie sú zmenené hodnoty frekvencie na nové.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Samsung Galaxy S22 Ultra | Zdroj: Miroslav Schwamberg


Podľa zdroja dokáže hodnota obnovovania na modeli Galaxy S22+ pri statickom obraze klesnúť až na 24 Hz. To znamená, že je to ešte o polovicu lepšie, ako v opravených údajoch. Model s prívlastkom Ultra dokáže taktiež znížiť plynulosť chodu obrazovky na 24 Hz.

🔥 Súťaž: Vyhrajte nadupaný Samsung Galaxy Tab S8 Ultra v hodnote viac ako 1000 eur 🔥

Tieto podmienky sa dajú dosiahnuť len pri statickom zobrazovaní obrazovky, no hodnota dokáže klesnúť ešte o niečo nižšie pri dlhodobom zobrazení napríklad nepohyblivého obrázku v galérii. Dúfame, že si nabudúce Samsung pre istotu skontroluje presné hodnoty a parametre smartfónov ešte pred tým, než ich vypustí oficiálne do celého sveta.

Náš tip
Koľko bude stáť HBO Max u susedov? Na Slovensku zaplatíme takmer najviac

16.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+