MojAndroid

Samsung neprichádza s ničím novým, keď spomína stratégiu výroby digitálnych fotoaparátov s otvoreným operačným systémom Android. O jeden krok vpred je v tejto oblasti Polaroid, ktorý má vytvorený koncept so spoločnosťou R & D. Myšlienka otvoreného systému založeného na slobodnom operačnom systéme zaznamenala veľký úspech, stačí sa pozrieť len na Galaxy Camera, ktorej koncepcia bola predstavená minulý mesiac.

Zdá sa, že myšlienka by mohla mať úspech, pretože fotoaparát poháňaný Androidom by používateľovi mohol poskytnúť množstvo pokročilých funkcií, rýchle a jednoduché zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach, synchronizáciu alebo dokonca priamo úpravu fotografií vo fotoaparáte pomocou rôznych aplikácií.

Žiaľ, na ceste k prvému fotoaparátu poháňanému Androidom je ešte množstvo neuskutočnených krokov, ktoré zatiaľ bude potrebné vyriešiť. Možno sa však čoskoro dočkáme skvelého fotografického prístroja, ktorý bude zaujímavý nielen svojimi parametrami, ale hlavne svojou softvérovou výbavou.

Zdroj, foto: Engadget.com

15.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+