MojAndroid

Od výroby mobilných čipov pre prvé Android smartfóny 65nm výrobnou technológiou sme sa postupným vývojom dostali až k dnešným procesorom, ktoré už dokážeme vyrobiť 28/32nm výrobným procesom. Takýto typ čipov ešte nie je veľmi rozšírený a môžeme ich nájsť napríklad v telefónoch Samsung Galaxy SIII (Exynos 4412) alebo v HTC One S (Snapdragon S4).

Samsung nezaháľa a už teraz začína so stavbou továrne na výrobu nového typu čipov v hodnote 1,9 miliardy dolárov. V novej fabrike plánuje spoločnosť produkovať 20nm a 14nm čipy. Tie by mali priniesť ďalšie zníženie spotreby a zvýšenie výkonu pre telefóny a tablety. Samsung plánuje spustiť výrobu do konca budúceho roka. Dovtedy tak môžeme očakávať hlavne rozmach procesorov založených na 28/32nm výrobnom procese.

Prechod na 20nm technológiu plánuje aj jeden z najväčších výrobcov polovodičových súčiastok, spoločnosť Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), ktorá chce začať s výrobou tiež v priebehu budúceho roka.

Zdroj: Phonearena

7.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+